Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Ulewa, Wianki i Wilki - imprezowy weekend w Zebrzydowicach

Mimo ulewy i nawałnicy jaka przeszła nad gminą Zebrzydowice w sobotę 02.07.2016, nie przeszkodziło to sporej grupie spragnionej dobrej zabawy osób, by dobrze bawić się na tegorocznych Wiankach.

Tańczono i bawiono się do późnych godzin nocnych. Nie zabrakło wodowania wianków i clue programu, czyli corocznego pokazu sztucznych ogni, a było  na co popatrzeć!  Tych, którzy nie mogli ich zobaczyć, zapraszamy do obejrzenia wideo, które znajduje się pod tekstem.

Wiankom przypisuje się magiczne znaczenie, wierząc w ich moc zapewniania urodzaju. Były też one symbolem dziewictwa. Dziewczyna, która puszczała na wodę wianek, liczyła na to, że wyłowi go właśnie ten... sercu najbliższy. – Tradycja wianków mówi, że jeżeli wianek dopłynie do brzegu, to panna do roku wyjdzie za mąż – przypomniała po raz kolejny podczas imprezy dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Małgorzata Guz.

Dzień później (03.07.2016) tłumy fanów przybyły na koncert grupy WILKI. Zespół zachwycony zgromadzoną w amfiteatrze publicznością znacznie przedłużył koncert kilkukrotnie, bisując, a po koncercie chętnie pozował do zdjęć i rozdawał autografy.  Nie zabrakło wszystkich wielkich hitów Wilków, łącznie z „Baśką”   
 


(red)


Zobacz pokaz sztucznych ogni: 

źródło: ox.pl
dodał: CR

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2016-07-04 17:07:50
asd88: byłem tam raz i jestem pełen podziwu za co ci ludzie tam płacą za wstęp a za koncerty śmiech na sali
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: