Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Ul. Kossak-Szatkowskiej na finiszu

Prace remontowe na ul. Kossak-Szatkowskiej w Cieszynie zbliżają się do końca. Odbiór zaplanowano na początek kwietnia br.

Jak informuje Miejski Zarząd Dróg w Cieszynie, aktualnie trwają końcowe prace związane z przebudową ul. Zofii Kossak-Szatkowskiej, m.in. intensywne czynności związane z położeniem nawierzchni na ścieżkach rowerowych.

Przebudowa ulicy rozpoczęła się w ubiegłym roku i była bardzo oczekiwana przez mieszkańców osiedla Podgórze - wielorodzinnego mieszczącego się w rejonie ul. Kossak-Szatkowskiej i Gustawa Morcinka. Pisaliśmy: Wkrótce remont ulicy Zofii Kossak-Szatkowskiej 

Zakres zadania obejmował: przebudowę jezdni na dł. 1121,5 m i szer. 6 m poprzez wykonanie nowej konstrukcji podbudowy, nowej nawierzchni, ujednolicenie szerokości jezdni i poszerzenia na łukach; – budowę dwóch jednokierunkowych dróg rowerowych szer.1,5 m o łącznej długości 2340 m; – przebudowę chodników szer. 2 m i 1,5 m o łącznej pow. 2247 m2; – przebudowę oświetlenia ulicznego – 27 lamp; – wymianę 28 krat i studzienek ściekowych z przykanalikami o dł. 130 m.

Jak informuje Miejski Zarząd Dróg w Cieszynie, termin zakończenia inwestycji planowany jest na 30 marca. Początkiem kwietnia powinny nastąpić czynności odbiorowe. 

Red./NG

źródło: ox.pl
dodał: NG

Komentarze

5
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2023-03-23 18:52:30
miszkulant: Jako mieszkaniec osiedla muszę wyrazić swoją dezaprobatę wobec działań władz, nie mających pojęcia o potrzebach mieszkańców. Kosztem 2 ścieżek rowerowych zlikwidowano co najmniej kilkanaście miejsc parkingowych.
2023-03-24 08:11:15
Bugs: Ale co Ty zdziwiony taki jesteś? To przecież zaplanowane i rozłożone w czasie "gotowanie żaby", masz sam dojść do wniosku, że posiadanie /na początek/ np. dwóch samochodów w mieście jest "bez sensu" bo jak będziesz musiał na parking każdorazowo dreptać 300m to prędzej dojedziesz zbiorkomem. Szczególnie jak w miejscu docelowym też będziesz miał problem zaparkować i pójdziesz kolejne 300m /oby tylko/ od auta do miejsca docelowego. Co lepsze, nikt żadnego zakazu wobec Ciebie nie będzie stosował, sam z czasem dojdziesz do wniosku zmuszony niedogodnościami, że mniej upierdliwe będzie porzucenie samochodu. I nie będziesz mógł powiedzieć, że ktoś Ci ogranicza wolność i swobody obywatelskie.
2023-03-24 10:36:35
Halos: Większej durnoty jak ta ścieżka na tej stromej jak diabli ulicy to na razie Gosposia ze swoimi przybocznymi jeszcze nie wymyśliła! haha Nikt się tam tej ścieżki nie domagał, za to miejsc parkingowych jak na lekarstwo, to jeszcze uszczuplili ich liczbę! Genialne posunięcie!
2023-03-24 10:43:13
RysiekK22: i to jest Słuszny Kierunek z zastrzeżeniami że : 1 zwalczane powinno być nie samo posiadanie aut ino pchanie się nimi w nieodpowiednie miejsca, 2 nie sam iloć aut jest problemem ale i ich wielkość, przeto powinno być motywowanie do używania krótszych pojazdów np.. wydzielaniem części miejsc parkingowych na krótkie autka smartopodobne ( takich by długasy się nie mieściły ) , 3 równolegle tworzony będzie System Transportu Miejskiego z prawdziwego zdarzenia ( od efektywnych linii autobusowych po uzupełniające usługi tanich taksówek i carsharingów ). O szczegółach nauczałem wielokroć. -- Mniemam iż nie muszę uświadamiać iż działania obecnej władzy Tego Miasta nie maję nic wspólnego za całościowym przemyślanym działaniem w tych tematach
2023-03-27 06:13:56
labraks: Ja rozumiem że pewnie warunkiem otrzymania dofinansowania na te drogę było postawienie ścieżki rowerowej(chodź w tym miejscu mija się z celem) to mogli wziąć przykład z Czechów i zamiast komplikować z krawężnikami, zrobić szeroką jezdnie z wymalowanym pasem do rowerzystów.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: