Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Istebna bardziej dostępna

W Istebnej przebudują wejście do Urzędu Gminy. Ma być dostępniej dla osób ze szczególnymi potrzebami, w tym osób niepełnosprawnych i starszych.

Przebudowa wejścia, schodów do urzędu będzie możliwa dzięki dofinansowaniu ze środków europejskich w wysokości: 152 000,00 zł.

Co konkretnie zostanie przebudowane? - Głównym celem projektu będzie poprawa dostępności architektonicznej Urzędu Gminy poprzez przebudowę schodów i montaż platformy przychodowej tak aby umożliwić wejście do budynku osobom starszym, osobom z różnego rodzaju niepełnosprawnościami. Pierwszy etap projektu obejmuje przebudowę wejścia, wymianę drzwi wejściowych i wewnętrznych. Dla zapewnienia dostępności komunikacyjno-informacyjnej zostaną zakupione urządzenia wspomagające takie jak pętle indukcyjne, które umożliwią pracownikom urzędu porozumiewanie się z osobami niedosłyszącymi. Istotnym elementem projektu będzie również oznakowanie pomieszczeń i ciągów komunikacyjnych alfabetem Braille'a tak aby zapewnić swobodne przemieszczanie się petentów po Urzędzie Gminy. W ramach projektu zostanie zakupiony również plan tyflograficzny oraz tablica – informuje Podinspektor Wioleta Golik z Referatu Rozwoju, Infrastruktury i Ochrony Środowiska Urzędu Gminy w Istebnej.

Przebudowa to wynik zmieniających się potrzeb społecznych: - Wdrożenie dostępności architektonicznej w dobie starzejącego się społeczeństwa oraz rosnącej wiedzy o potrzebach osób o ograniczonej możliwości poruszania się jest jednym z głównych celów Gminy Istebna do prowadzenia działań związanych z dostępnością. Ważnym aspektem będzie usunięcie barier i zapobieganie ich powstawaniu, które uniemożliwiają osobom ze szczególnymi potrzebami udział w różnych strefach życia na zasadzie równości z innymi osobami. Osoby ze szczególnymi potrzebami to nie tylko osoby z niepełnosprawnością, ale również osoby starsze, dzieci, kobiety w ciąży, osoby z czasową niepełnosprawnością, które równie często mają potrzebę korzystania z usług Urzędu Gminy – zauważa pracownica Urzędu.

W drugim etapie projektu planowana jest przebudowa biura podawczego oraz dostosowanie parteru budynku Urzędu Gminy Istebna dla osób ze szczególnymi potrzebami.

 

Red.

 

źródło: ox.pl
dodał: NG

Komentarze

2
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2023-03-23 18:46:01
św. Patryk.: obsrali gminie opinię na dekady jeśli nie na wieki, ta ekipa radnych już przeszła do historii hańby polskiej
2023-03-23 19:30:54
Vito: Mogli pójść śladem cieszyna i od razu windę strzelić.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: