Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Ukulele Jam Session w Wiśle-Czarnem

– Dla wielu to jest mała gitarka. Ale to nie jest gitara, to jest ukulele – mówi Marek Michalik ze Stowarzyszenia Wspierającego Działalność Szkoły Podstawowej nr 2 nad Białką w Wiśle. Teraz dzięki grantowi z programu „Działaj Lokalnie” na tym niesamowitym instrumencie będą się uczyły grać dzieci z tej podstawówki, ale i dorośli.

Ukulele sprawia niesamowicie dużo frajdy i można go wszędzie zabrać – dodaje Michalik. - Będziemy chcieli nauczyć nie tylko pieśni, które można grać przy ognisku, ale będą też warsztaty z nauki pieśni patriotycznych w związku ze stuleciem odzyskania przez Polskę niepodległości, aby później dzieci mogły wystąpić na różnych akademiach organizowanych w Wiśle.

Nauka gry na ukulele to najważniejszy, ale nie jedyny punkt projektu. W jego ramach odbędą się również warsztaty haftu z monogramem, gotowania dawnych potraw czy nauka pieśni patriotycznych. Na 11 listopada planowany jest występ dzieci i dorosłych na nabożeństwie ekumenicznym w Rezydencji Prezydenta RP na Zadnim Groniu. Pieśni patriotyczne będą oczywiście z akompaniamentem ukulele.

Warto dodać, że szkoła w Czarnem jest jedynym miejscem spotkań dla mieszkańców tej oddalonej 11 kilometrów od centrum dzielnicy i de facto pełni rolę domu kultury.

(ÿ)

źródło: ox.pl
dodał: Beata Tyrna

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: