ME: Kaczkowska z brązowym medalem!

Justyna Kaczkowska, pochodząca z Jaworza, nie zawiodła polskich kibiców i wywalczyła brązowy medal w wyścigu na 3 km na dochodzenie.

Medal nie jest żadną większą niespodzianką, gdyż dla Kaczkowskiej jest to jej koronna dyscyplina. Na poprzednich dwóch Mistrzostwach Europy sięgała w niej po srebrne medale. W Glasgow znowu stanęła na podium, ale tym razem na najniższym stopniu.

Kaczkowska w półfinale zmierzyła się z Katie Archibald. Brytyjka miała nieco więcej sił od Polki i zasłużenie awansowała do finału. Jaworzance pozostała walka o brązowy krążek. W niej stoczyła bój z Białorusinką, Iną Sawienką, która co ważne, kilka godzin przed tym wyścigiem zdobyła srebrny medal w rywalizacji na 25 km.

U Białorusinki było widać zmęczenie, a Kaczkowska nie zamierzała zaprzepaścić takiej okazji. 20-latka pokonała rywalkę o blisko cztery sekundy i zasłużenie sięgnęła po brązowy medal.

Dla Kaczkowskiej to jej piąty medal w historii występów na europejskich czempionatach.

Mistrzostwa Europy w kolarstwie torowym, Glasgow, 4.08.2018, 3 km na dochodzenie kobiet: