Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Ukryli się w samochodzie ciężarowym

4 listopada, krótko przed północą, funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali trzech Afgańczyków, którzy ukryci w naczepie tira przekroczyli granicę z Czech do Polski.

- Kierowca rumuńskiej ciężarówki w czasie przerwy na jednej z cieszyńskich stacji paliw zauważył, że w naczepie jego pojazdu przebywa trzech młodych mężczyzn. Przybyli na miejsce zdarzenia funkcjonariusze Straży Granicznej ustalili, że mężczyźni to prawdopodobnie obywatele Afganistanu – informuje chor. szt. SG Szymon Mościcki p.o. Rzecznika Prasowego Komendanta Śląskiego Oddziału Straży Granicznej

Mężczyźnie nie posiadali dokumentów uprawniających ich do legalnego pobytu na terytorium RP, w związku z czym wszyscy zostali zatrzymani. W trakcie przeprowadzanych czynności udało się potwierdzić ich afgańskie obywatelstwo oraz dane osobowe.

Afgańczykom przedstawiono zarzut przekroczenia granicy RP wbrew przepisom przy użyciu podstępu. Mężczyźni przyznali się do zarzucanego im czynu i złożyli wyjaśnienia. Na podstawie decyzji sądu, zostali oni umieszczeni w strzeżonym ośrodku dla cudzoziemców.

Red.

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: