Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Ukraińcy zatrzymani

Korzystali z dokumentów niezgodnie z przeznaczeniem - więc musieli opuścić Polskę. Straż Graniczna zatrzymała w weekend 7 Ukraińców.

Funkcjonariusze Śląskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali w miniony weekend 7 obywateli Ukrainy, którzy naruszyli obowiązujące w Polsce przepisy.

- Do zatrzymania cudzoziemców doszło w trakcie prowadzenia kontroli legalności pobytu w Cieszynie, Żorach i Przysieczy (A4). Wszyscy zatrzymani Ukraińcy okazali do kontroli dokumenty podróży z zamieszczonymi tam wizami z prawem do pracy w Polsce. Jak się później okazało dokumenty pobytowe wykorzystywali niezgodnie z ich przeznaczeniem. Praca w Czechach to cel podróży trzech z nich. Kolejni trzej wykorzystali posiadany dokument w celach turystycznych – wyjazd do Czech do znajomych lub rodziny. Ostatni z zatrzymanych Ukraińców nie stawił się u polskiego pracodawcy, by podjąć tam zatrudnienie - informuje Rzecznik Prasowy Komendanta Śląsko-Małopolskiego Oddziału Straży Granicznej w Raciborzu w/z chor. sztab. SG Maciej Nowak.

Zatrzymane osoby otrzymały decyzje administracyjne, które zobligowały je do opuszczenia terytorium RP oraz czasowy zakaz wjazdu do Polski. Posiadane przez cudzoziemców dokumenty pobytowe zostały unieważnione lub cofnięte.

red.

 

źródło: OX.PL/mat.pras.
dodał: NG

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2016-09-06 04:15:19
bronek91: Oto przykład jak \"emigracja ukraińska\" będzie stanowiła remedium na nasze problemy demograficzne, oni też pojadą dalej, o ile tylko pojawi się taka możliwość....
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: