Ukradł z kościoła mosiężny gong

900 zł, taką wartość ma gong, który mieszkaniec z Wisły ukradł i sprzedał do punktu skupu metali kolorowych. Na szczęście przedmiot udało się odzyskać.

Sprawcą kradzieży okazał się 41-letni wiślanin, który został już zatrzymany i usłyszał już zarzut . Za to przestępstwo grozi mu do 5 lat więzienia.

O kradzieży mosiężnego gongu powiadomił mundurowych z miejscowego komisariatu ksiądz jednej z parafii w Wiśle.  - Przedmiot taki służy do sygnalizowania najważniejszych momentów podczas uroczystości religijnych. Jeszcze tego samego dnia policjanci wytypowali, a następnie zatrzymali złodzieja. Okazał się nim 41-letni mieszkaniec Wisły. Mężczyzna przyznał się, że przedmiot sprzedał w skupie metali kolorowych. Mundurowi odzyskali w całości skradziony przedmiot – informuje podkom. Rafał Domagała, rzecznik prasowy cieszyńskiej policji.

(red) 

źródło: ox.pl
dodał: CR

Komentarze

15
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2017-07-27 10:31:20
as355: Pracownik skupu to pewnie (obcokrajowiec) że taki gong zakupił.
2017-07-27 17:33:56
koszor: Zamknąć skup i pozamiatane. Tak samo w przypadku skupu pokryw studzienek i innych zabezpieczeń. Na głupotę tylko kij.
2017-07-28 15:54:35
bronek91: Wszyscy dają na ściepkę, jeden pije. To uczciwe? Ktoś chciał się dołączyć.....
2017-07-29 16:45:38
m.emer: Czyn złodzieja haniebny i głupi, podobnie zresztą jak zachowanie pracownika skupu, który powinien odpowiadać za współudział, albo przynajmniej za świadomą paserkę.<br />Trudno się jednak temu dziwić bo obecnie głupota jest wyjątkowo modna, świadczy o tym chociażby powyższy komentarz bronka91.
2017-07-29 18:12:07
bronek91: @m.emer<br />Dziękuję za odpowiednią ocenę;) Cieszę się iż moje komentarze są tak głupie iż zniżasz się do odpowiadania na nie;) To doskonale o Tobie również świadczy. Przy okazji wytłumacz, dlaczego pracownik skupu powinien odpowiadać za współudział w kradzieży? Z czego, z treści artykułu to wynika? W jakiej kwestii doszło do świadomej paserki? A czym w danej sytuacji przejawiałaby się nieświadoma paserka? Wytłumacz, iż skoro masz takie uzasadnione przeświadczenie, to dlaczego żadnych zarzutów nie postawiono pracownikowi skupu? OX nie zamieścił, czy policja nie udowodniła pracownikowi skupu zarówno współudziału w przestępstwie kradzieży lub paserstwa. Przy założeniu iż policja nie udowodniła, dlaczego zamieszczasz tu bezpodstawne przypuszczenia dotyczące pracownika skupu? <br /><br />A o braku wiedzy doskonale świadczy zamieszczenie w treści artykułu informacji, do czego w kościele w czasie rytuałów służy gong. Skoro ox wychodzi z założenia, iż odbiorcy treści artykułu mogą nie wiedzieć, to przypuszczalnie takiej wiedzy mógł nie mieć pracownik skupu. Wychodzi z tego, ktoś przyniósł metalowy przedmiot, pracownik skupu wypełnił dokumentacje i towar opylił. Co w zachowaniu pracownika skupu nagannego? Wytłumacz?
2017-07-29 21:29:26
m.emer: do bronek91<br />A może najpierw ty wytłumaczysz co jest nieuczciwego w dawaniu \&quot;na ściepkę\&quot;?<br />Najpierw robisz z siebie niby dowcipnego głupka, a teraz wielce udajesz oburzonego mądralę. Ty masz tak zawsze, czy tylko tutaj???
2017-07-29 22:09:24
bronek91: @m.emer<br />Nie dawanie na ściepkę jest nieuczciwe, ale to, że ino jeden pije. Czytaj ze zrozumieniem:) Przy okazji jest tam pół-żartem dodany pewien teologiczny postulat;) Nie robię z siebie ani mądrali, ani głupka a twoje zdanie pozostaw dla siebie, nie Tobie oceniać:)
2017-07-30 12:53:44
m.emer: ...a co w tym nieuczciwego że \&quot;ino jeden pije\&quot;? Ci co wg. ciebie \&quot;dają na ściepkę\&quot; są w pełni świadomi takiej sytuacji, a ci co nie chcą dawać wcale nie muszą. Nie tobie to oceniać, ani tym bardziej o tym dowcipkować. A te swoje rzekomo \&quot;pół żartem\&quot; postulaty(?) to pozostaw dla siebie, bo to nie jest żaden partyjny wiec ani marsz. :)
2017-07-30 16:02:18
bronek91: m.emer<br />Poczytaj Biblię, J 6, 53-54, w sumie zapoznaj się z całym rozdziałem<br />\&quot;Rzekł do nich Jezus: Zaprawdę zaprawdę powiadam wam: Jeżeli nie będziecie spożywali Ciała Syna Człowieczego i nie będziecie pili Krwi Jego , nie będziecie mieli życia w sobie. Kto spożywa Moje Ciało i pije Moją Krew , ma życie wieczne , a ja go wskrzeszę w dniu ostatecznym\&quot;<br />Gdzie oceniam? dowcipkować mogę, nie masz prawa mi zabraniać, postulaty dotyczą całego Kościoła, widać, że nie masz pojęcia, ale zawsze tę wiedzę możesz nadrobić. Dla marnotrawnego syna nigdy nie jest za późno. Politykę zostaw dla siebie, Jezus powiedział, Oddajcie Cezarowi to co należy do Cezara a Bogu to, co należy do Boga. Mamy rozdział Kościoła od Państwa i to od czasu rewolucji papieskiej w XI wieku (Dekret Gracjana). Mowa o Europie jako kręgu kulturowym, na płaszczyźnie państwowym nastąpiło to stosunkowo później. Nie wiesz, nie rozumiesz, jest taki policyjny kapelan, nazywa się Karol Mozor, zgłoś się, wytłumaczy Ci wszystko.
2017-07-30 22:31:03
m.emer: do bronek91<br />No, no... widzę ze kreujesz się na niezłego mądralę. Tyle tylko że te twoje pseudo teologiczne popisy, ani tym bardziej cytaty z Biblii, nie mają wiele wspólnego z tematem źródłowym. Weź człowieku zluzuj majty, ogarnij się i nie pieprz tu farmazonów bo najwyraźniej ponosi cię fantazja. A policyjnego kapelana to już w ogóle nie wiem do czego przystawić(?). Chyba ci dziś słonko za mocno przygrzało...
2017-08-02 14:10:02
bronek91: @m.emer<br />Ulżyło Ci już? Gdzie treść twojego komentarza dotyczy tematu? swoje pseudo-komentarze pozostawiaj dla siebie, proponuję odbycie wizyty w KP w Cieszynie. Dałeś piękny popis kultury:) Wynika z tego,iż zamiast gongu można używać twojej głowy, jest jeszcze bardziej pusta w środku i z pewnością wydaje bardziej melodyjny dźwięk:)
2017-08-05 12:11:08
m.emer: do bronek91.<br />O kulturze to ty lepiej sie nie wypowiadaj bo nawet nie wiesz co to słowo znaczy. Widać to doskonale w twoim powyższym komentarzu. Twoje rozdwojenie jaźni też daje wiele do myślenia, raz udajesz teologa i cytujesz biblie, potem nawijasz nie wiadomo co o jakimś tam policyjnym kapelanie, a na koniec polecasz wizytę na policji (w KP Cieszyn). I tobie się wydaje że piszesz na temat? Człowieku, przecież to nie trzyma się kupy... Ty chyba jakiś problem masz... ty potrzebujesz psychologa, może być policyjny , bo z tego co widzę masz z tą instytucja wiele wspólnego.<br />Jeśli jesteś policjantem to tym bardziej zrób to niezwłocznie, bo narażasz na niebezpieczeństwo obywateli którym masz służyć.
2017-08-06 17:49:23
bronek91: Kultura to z łaciny uprawa rolna:) KP to nie komenda policji tylko Krytyka Polityczna;) Dziękuję za twoją opinię, szkoda, iż bezpodstawna. Nie pozostaje już nic, jak w czasie Mszy relaksować się melodią wychodzącą z gongu;)
2017-08-07 09:55:14
m.emer: Taaa.... gong i melodia... ha,ha... To mógł wymyślić, tylko ktoś taki jak ty. <br />Faktycznie, nie pozostaje ci już nic, jak tylko solidny relaks i wypoczynek, a w czasie Mszy modlitwa o zdrowy rozum.
2017-08-07 20:34:58
bronek91: In saecula saeculorum Amen!
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
kontakt z redakcją