Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Ukradł flagi, teraz posiedzi…

Dzielnicowy z Posterunku Policji w Goleszowie wraz policjant z zespołu wykroczeń Komisariatu Policji w Ustroniu potrzebowali niespełna dwóch godzin, żeby ustalić i zatrzymać sprawcę przestępstwa kradzieży szczególnie zuchwałej oraz kradzieży flag państwowych. Zatrzymany 21-latek usłyszał już zarzut umyślnego usunięcia znaków państwowych i dwóch kradzieży. Grozi mu kara nawet 8 lat więzienia.W Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej (2 maja br.) policjanci z Komisariatu Policji w Ustroniu otrzymali zgłoszenie dotyczące kradzieży szczególnie zuchwałej w jednym ze sklepów spożywczych w Goleszowie. Sprawca ukradł ze sklepu alkohol i uciekając, uderzył butelką jedną z pracownic sklepu. W tym samym czasie mundurowi zostali powiadomieni o kradzieży dwóch flag państwowych. Jedna zniknęła z budynku banku, a druga sprzed Szkoły Podstawowej w Goleszowie. Dyżurny postanowił skierować do rozwiązania tej sprawy dzielnicowego Posterunku Policji w Goleszowie i doświadczonego policjanta zespołu wykroczeń.


- Stróże prawa natychmiast podjęli czynności mające na celu wyjaśnienie tej sprawy i zatrzymanie sprawcy. Mudurowi szybo ustalili, że za wszystkim czyny odpowiada ta sama osoba.  Policjanci sprawdzali krok po kroku każde możliwe miejsce, gdzie mógł ukryć się sprawca. Dzięki doskonałemu rozpoznaniu terenu przez dzielnicowego, niespełna dwie godziny po zgłoszeniu przestępstw, podejrzany o ich dokonanie 21-letni mieszkaniec Goleszowa został zatrzymany przez policjantów. Na podstawie zebranego materiału dowodowego policjanci ustalili, że zatrzymany jest odpowiedzialny za kradzież dwóch polskich flag oraz dwie inne szczególnie zuchwałe kradzieże.
Policjanci odzyskali skradzione flagi, które sprawca porzucił na dachu budynku chwilę po kradzieży - informuje sierż. szt. Angelika Chałupka

.

Za umyślne usunięcie znaków państwowych grozi kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku. Z kolei za kradzież szczególnie zuchwałą sprawcy grozi kara nawet do 8 lat więzienia.

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

2
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2024-05-15 17:44:42
koszor: Dobrze. A ile dostał szef policji za stworzenie zagrożenia dla wielu osób w miejscu publicznym? Tu już justitia nie ma zasięgu?
2024-05-16 10:59:46
tuluza: pisz na temat koszor !!!!
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: