Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Ujęty na gorącym uczynku

Ukradł rower. Wpadł, bo odpowiednio zareagowali świadkowie zdarzenia. To potwierdza tezę, że żadna policja świata nie jest w stanie działać samodzielnie, bez wsparcia społeczeństwa.

Mieszkańcy Ustronia ujęli na gorącym uczynku 50-latka, który spod sklepu w centrum miasta ukradł rower. 

- Dzięki obywatelskiej postawie świadków, którzy włączają się w kampanię „Nie reagujesz-akceptujesz” złodziej nie uniknie odpowiedzialności. Sprawcy grozi teraz nawet 10 lat więzienia – informuje asp. Rafał Domagała rzecznik prasowy cieszynskiej policji.

Do zdarzenia doszło w ubiegły czwartek (3.11.2011) około godziny 15.30 w centrum Ustronia.

- Mieszkanka Ustronia wraz ze swoim małoletnim dzieckiem weszła do jednego ze sklepów w centrum miasta. Na zewnątrz pozostawiła swój rower, którym oboje przyjechali. W tym samym czasie jednośladem "zainteresował" się nieznany mężczyzna. Zabrał rower spod sklepu i próbował nim odjechać. Osoby przebywające w sklepie widząc, co dzieje się na zewnątrz, poinformowały właścicielkę, a następnie zadzwoniły na numer alarmowy policji. Kobieta wybiegła za złodziejem i po kilkunastu metrach ujęła sprawcę jadącego na rowerze. Złodziej nie chciał jednak oddać swojego łupu i uderzył kobietę. Doszło między nimi do "szarpaniny". Całe zdarzenie zauważył przypadkowy przechodzień, który pośpieszył kobiecie z pomocą. W tym momencie na miejsce przyjechali policjanci i zatrzymali "krewkiego" złodzieja. Okazał się nim 50-letni mieszkaniec Ustronia. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, gdzie przez noc trzeźwiał. Badanie alkomatem wykazało u niego ponad 2,5 promila alkoholu. Złodziej odpowie przed sądem za kradzież rozbójniczą i kierowanie rowerem w stanie nietrzeźwości wyjaśnia rzecznik policji - Zatrzymanie sprawców było możliwe dzięki szybkiej reakcji świadków zdarzenia i samej pokrzywdzonej.

Mundurowi liczą na współdziałanie z mieszkańcami, polegające na powiadamianiu policji o zachowaniach wymagających natychmiastowej reakcji. Żadna policja świata, nie jest w stanie działać samodzielnie, bez wsparcia społeczeństwa. To myśl przewodnia trwającej kampanii „Nie reagujesz – akceptujesz”.

BsK

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: