Udany rewanż Stalowników!

W połowie września, Trzyniec podejmował w Werk Arenie zespół z Ołomuńca. Wówczas lepsi okazali się goście, którzy przegrywali o dwie bramki, a i tak zdołali sięgnąć po pełną pulę punktów. Dziś podopieczni Vaclava Varadi zrewanżowali się za tamtą porażkę, wygrywając 6:2.

Stalownicy świetnie weszli w spotkanie. Po niecałych trzynastu minutach, goście prowadzili już o trzy bramki. Wynik spotkania otworzył Svacina. W 10. minucie prowadzenie podwyższył Gernat, a trzy minuty po nim Lukas Krajicek zdobył bramkę w przewadze.

Gospodarze odżyli po zmianie stron. Pomimo gry w osłabieniu, Knotek zdołał pokonać Simona Hrubca. Jednak na odpowiedź Stalowników nie trzeba było długo czekać. Jeszcze podczas tej samej przewagi, David Cienciala wpisał się na listę strzelców. To druga bramka 23-letniego hokeisty w tym sezonie (przyp. red.
pierwszą zdobył w poprzednim starciu z Ołomuńcem).

Po drugich dwudziestu minutach, podopieczni Vaclava Varadi prowadzili o cztery bramki – 6:2. Ostatnia część spotkania padła łupem gospodarzy, ale trzy punkty i tak przypadły hokeistom z Trzyńca. To czwarty mecz z rzędu, który Stalownicy kończą ze zdobyczą punktową. Dzisiejsze zwycięstwo przesunęło ich na ósme miejsce. W piątek zagrają w Werk Arenie, do której zawitają hokeiści HC Karlovy Vary.