Udany konkurs Polaków, złoto dla Norwegów

Sensacji nie sprawili, ale zakończyli konkurs zgodnie z planem. Polscy kombinatorzy norwescy zajęli ósme miejsce w zawodach drużynowych, które zakończyły ich zmagania na Mistrzostwach Świata w Seefeld. Złoty medal wywalczyli reprezentanci Norwegii.

Biało-czerwoni dobrze spisali się na skoczni. Spośród nich najwięcej punktów zebrał Szczepan Kupczak, który przekroczył granicę 100 metrów (104,0). Udany skok zanotował także Adam Cieślar. Istebnianin osiągnął 98,5 m. Trochę słabiej przedstawili się Pawłowie – Twardosz i Słowiok.

Polacy do biegu przystępowali z szóstej pozycji, gdyż jeden z reprezentantów Włoch został zdyskwalifikowany. Przez dłuższy czas utrzymywali to miejsce na trasie narciarskiej. Ale później zostali prześcignięci przez Finów, a na ostatnich kilometrach wyprzedzili ich... Włosi, którzy przed rozpoczęciem biegu tracili do biało-czerownych ponad dwie minuty.

Fascynującą walkę o złoty medal stoczyli reprezentanci Norwegii oraz Niemiec. Na finishu górą okazali się ci pierwsi. Z brązu radowali się gospodarze.

Mistrzostwa Świata w narciarstwie klasycznym, Seefeld, kombinacja norweska, konkurs drużynowy, 2.03.2019: