Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Udane starty biegaczy

Bardzo intensywny weekend mają za sobą nasi biegacze, którzy startowali w międzynarodowych zawodach w Austrii i Słowacji oraz w Kościelisku.

Dobry występ ma za sobą Eliza Rucka. Zawodniczka MKS Istebna startowała wraz z innymi reprezentantami kadry narodowej (seniorów i młodzieżowej) w zawodach Pucharu Kontynentalnego "OPA Cup" w Sankt Ulrich, gdzie awansowała do ćwierćfinału sprintu oraz wywalczyła 13 miejsce w biegu na 5 km techniką klasyczną. 

Podczas tych samych zawodów dobrze zaprezentował się także kolega klubowy Elizy Dominik Bury, który w rywalizacji seniorów w biegu na 15 km techniką klasyczną uplasował się na 17 miejscu zaś w biegu na 15 km techniką dowolną ze startu wspólnego zajął 23 miejsce. Miejsca Dominika tylko pozornie nie wyglądają imponująco. Docenimy je gdy dodamy, że z kilku innych reprezentantów Polski ci najsłabsi zajęli miejsca 114 i 121!

Najlepszym wynikiem naszych biegaczy podczas 45 Pucharu Tatr w biegach narciarskich będących pierwszą konkurencją Pucharu Kontynentalnego "Slavic Cup" był awans Marceliny Wojtyły (MKS Istebna) do ćwierćfinału sprintu kobiet.

W miniony weekend startowali także nasi biegacze amatorzy. Piotr Michałek z Jaworzynki wygrał bieg na dystansie dziesięciu kilometrów techniką klasyczną mężczyzn podczas V Pucharu Kościeliska, pierwszej rundy Pucharu Polski Amatorów PZN w biegach narciarskich. Piotr wygrał także swoją kategorię wiekową. Z kolei Grzegorz Legierski z Koniakowa zajął w swojej grupie wiekowej drugie miejsce (piąty w generalce).

UG Istebna

źródło: ox.pl/UG Istetbna
dodał: CR

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować: