Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Strumień: wspólna wigilia

W świątecznym nastroju spotkali się przedstawiciele gmin i instytucji partnerskich z Czech i Słowacji oraz zaproszeni goście na corocznej Wigilii Europejskiej w Gminnym Centrum Integracji Wsi w Pruchnej.

Wśród zaproszonych gości nie zabrakło między innymi I Wicewojewody Śląskiego Jana Chrząszcza, Radnego Województwa Śląskiego Jana Kawuloka, ks. Jacka Urbaczki z katolickiej Parafii św. Anny w Pruchnej, ks. Karola Macury z Parafii ewangelicko-augsburskiej w Drogomyślu, ks. Tomasza Bujoka parafii z ewangelicko-augsburskiej w Pruchnej, a także sołtysi Gminy Strumień,

W trakcie wydarzenie występy artystyczne zaprezentowały grupy Haštrle z Terchovej oraz Jan Bielka z gminy Krasňany wraz z zespołem.
Jak co roku nie zabrakło pięknych życzeń dla wszystkich zebranych, podziękowań oraz wspólnego dzielenia się opłatkiem. Wigilijne spotkanie było okazją do podsumowań osiągnięć współpracy transgranicznej, wymiany doświadczeń oraz zaplanowania dalszych wspólnych działań.
- Gmina Strumień na co dzień współpracuje z jedenastoma instytucjami z Czech oraz dwunastoma instytucjami ze Słowacji. Międzynarodowa współpraca nie odbywa się tylko z samym urzędem ale współpracę nawiązują również organizacje pozarządowe i gminne placówki oświatowe – informuje urząd.

(red/mat.pras.)
 

źródło: ox.pl
dodał: CR

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować: