Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Udana sobota Kajetanowicza!

Cóż to był za dzień w wykonaniu załogi Lotos Rally Team! Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak zdominowali sobotnie zmagania podczas 13. Rajdu Turcji w kategorii WRC3, który jest piątą rundą Rajdowych Mistrzostw Świata (WRC).

Aż cztery odcinki specjalne wygrane, a pozostałe dwa zakończone na drugiej pozycji – tak przedstawia się bilans polskiej załogi podczas sobotniego ścigania. Kajetan Kajetanowicz oraz Maciej Szczepaniak z samego rana objęli prowadzenie w kategorii WRC3 i nie oddali go do końca dnia.

Kajetanowicz ze Szczepaniakiem wypracowali sobie znaczną przewagę nad Bulacią i Der Ohannesianem – blisko 50 sekund. Dodatkowo, załoga Lotos Rally Team zajmuje 10. pozycję w klasyfikacji generalnej Rajdu Turcji (biorąc pod uwagę także kategorie WRC oraz WRC2). Na niedzielę zaplanowano cztery odcinki specjalne.

- To napawa optymizmem, ale w tym rajdzie niczego nie można być pewnym i dlatego musimy zachować pełną koncentrację do samego końca, a przy tych temperaturach nie jest to takie łatwe - przyznał Kajetanowicz po pierwszej pętli. - Są w tym rajdzie odcinki specjalne, na których rywalizujemy i wygrywamy z zespołami fabrycznymi, a także tymi z WRC. Były odcinki, po których podchodzili do nas rywale i gratulowali mówiąc, że nie są w stanie nawiązać z nami walki. To bardzo nas cieszy, ale tak jak mówiłem, do samej mety niczego nie możemy być pewni i cały czas musimy uważać - dodał.

Klasyfikacja generalna WRC3, Rajd Turcji, po 8/12 OS:
1. K. Kajetanowicz/M. Szczepaniak - Fabia Evo - 1:42:50.1
2. M. Bulacia (BOL)/M. Der Ohannesian (ARG) - CR 3 - +46.3
3. E. Fernandez (CHI)/R. Garcia (ARG) - Fabia Evo - +3:40.6
4. Y. Avci (TUR)/O. Vatansever (TUR) - C3 - +5:42.0
5. A. Heller (CHI)/M. Marti (ESP) - Fiesta Mkll - +6:14.8
6. B. Cukurova (TUR)/ B. Akcay (TUR) - Fabia - +7:36.5

 

AP

źródło: ox.pl
dodał: Andrzej Poncza

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: