Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Skoczów: "zaplombowane" ronda i wysepki

Mieszkańcy trytonowego grodu narzekają na wygląd skoczowskich rond i wysepek przy drodze wojewódzkiej, na których w ubiegłym tygodniu przeprowadzono drobne prace remontowe. Asfaltowe uzupełnienia uszkodzonych kostek nazywane są przez niektórych "plombami". Skąd taka metoda naprawy?

- Po kilku latach eksploatacji okazało się, że na małych rondach technologia wykładania ich wewnętrznych pierścieni kostką nie sprawdza się. Powodem są duże siły skrętne kół samochów ciężarowych, co powoduje wyrywanie kostki. Dotyczy to nie tylko małych kostek, ale także większych. Dlatego systemowo odchodzimy od takich nawierzchni. W nowo realizowanych inwestycjach stosować będziemy nawirzchnie betonowe - wyjaśnia Ryszard Pacer, rzecznik prasowy Zarządu Dróg Wojewódzkich w Katowicach.

Jak dodaje, naprawa kostki brukowej nie jest opłacalna. - Co więcej, naprawa betonem asfaltowym nie wymaga zmiany organizacji ruchu polegającej na zwężeniu jezdni na rondzie - podkreśla.

Poza rondem zlokalizowanym na skrzyżowaniu ulic Pawła Stalmacha i Cieszyńskiej, tą samą metodą naprawiono wysepkę przy skrzyżowaniu ul. Bielskiej z Kiczycką:

KR

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

7
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-09-19 19:22:58
tom lem: Ryszardowi Pacerowi dałbym nagrodę Jobla jednocześnie za wkład w estetykę, ekonomię i oczywiście mechaniki ;-)
2020-09-20 00:07:36
irekkukla123: Z momentem jak ta droga przeszła pod zarząd wojewodzki, jest tylko gorzej! Dziury na Cieszyńskiej nie połatane! A jak wygląda stara droga na Cieszyn! Wstyd ! Hańba!
2020-09-20 08:58:32
ktoś: Cała kostka się nie sypie, a te punktowe uszkodzenia można było naprawić w godzinach gdy ruchu prawie nie ma. Kiedyś dentystka też wpadła na świetny pomysł, by założyć 1 plombę na 3 sąsiadujące zęby. Miało być taniej i prościej niż każdy oddzielnie. Długo to nie wytrzymało :)
2020-09-20 13:28:25
kemotakzsar: A na ulicy Mickiewicza w Skoczowie kostki niektóre są mocno zapadnięte, inne wystają inne są ruchome a jeszcze innych brakuje i to wszystko od kilku lat tak wygląda - ta ulica należy do Gminy Skoczów i dziwne że taka ulica reprezentacyjna w Skoczowie jest w takim kiepskim stanie...
2020-09-20 14:45:24
ERBE: To rynek w Skoczowie też zróbcie cały betonowy. Dodatkowo niech Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach z samochodów służbowych przesiądzie się na rowery. Rowery mają dużo mniejsze siły skrętne kół. Co więcej, jazda rowerem nie wymaga zmiany organizacji ruchu polegającej na zwężeniu jezdni na rondzie.
2020-09-20 16:30:31
wyśmienity cwaniaczek: tak jestem... kostki brakujące proszę szukać na posiadłościach "góreckich: z wiadomego powodu "INNYM NIE DO, A S POD WŁASNEJ ŻICI ZEZRO"
2020-09-20 18:42:17
tom lem: ... aaa, już wiadomo gdzie się podziały kostki granitowe z rond i wysepek - wylądowały w beczkach na deseczce, dociskającej kapustę lub ogórki ;-)
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: