Udana inauguracja Piasta

Chyba mało kto spodziewał się, takiego przebiegu sobotniego spotkania pomiędzy TS 1909 Piast Cieszyn a Góralem Żywiec. Gospodarze, pomimo iż zagrali w osłabionym składzie, sprawili niespodziankę, odnosząc pewne zwycięstwo - 3:0.

Cieszyńscy piłkarze powrócili, po kilku latach przerwy, do Ligi Okręgowej i z pewnością na długo zapamiętają ten powrót. Podopieczni Marka Bakuna sprawili niespodziankę na inaugurację sezonu, pewnie pokonując Góral Żywiec. Tuż przed przed zmianą stron wynik otworzył Jarosław Bujok.

Wydawało się, że goście w drugiej połowie ruszą do odrabiania strat. Ale gospodarze, dzięki zdyscyplinowanej grze w defensywie nie dopuścili ich do stworzenia większych okazji, a sami zagrażali z kontr. Jedną z nich udanie wykończył Jakub Węglorz, a końcowy wynik - 3:0 - ustalił Jakub Kubicius.

- Sam mecz chyba ponad oczekiwania, bo spodziewaliśmy się bardzo trudnego meczu i chyba wyżej postawionej poprzeczki przez przeciwnika - przyznaje Marek Bakun, trener cieszyńskiego Piasta. - Zagraliśmy mecz prawie perfekcyjny. Oczywiście małe błędy się pojawiły. Natomiast zaangażowanie, wola walki oraz chęć zwycięstwa była ogromna i było to widać to na boisku - dodaje szkoleniowiec.

Co ciekawe, Marek Bakun nie mógł wystawić najsilniejszego składu, gdyż musiał zrezygnować z 5-6 piłkarzy (przyp. red. poprzez kontuzje, urlopy). - Mam ogromną radość z tego, że ruchy, które poczyniliśmy były prawidłowe i wprowadzanie młodzieży do zespołu ma sens. Miałem obawy przed spotkaniem, czy idziemy dobrą drogą, ale dzisiaj już wiem, że tak jest. Chłopcy, którzy dzisiaj byli nieobecni muszą zawalczyć o to, aby wejść do "11". Nikt nie będzie grał za darmo - twierdzi szkoleniowiec.