Niezbyt udany konkurs biało-czerwonych

Tylko Adam Niżnik, spośród Polaków, zakończył dzisiejszy konkurs FIS Cup z punktami, zajmując 16. miejsce. Szymon Jojko, który jako jedyny reprezentował nasz region, uplasował się pod koniec dziewiątej "10".

Siedmiu Polaków wzięło udział w sobotnim konkursie w Ljubnie, w ramach Pucharu FIS. I tylko jednemu powiodło się zakończyć zmagania w finałowej "30". Adam Niżnik, w pierwszej serii, znacznie przekroczył granicę 80 metrów - 83,5 - i plasował się na 12. miejscu. Podczas drugiej serii wylądował 1,5 m bliżej, co pozwoliło mu zakończyć zmagania na 16. pozycji.

Niestety, pozostali Polacy nie wywalczyli przepustki do drugiej serii, a w gronie tym znalazł się także Szymon Jojko. Zawodnik Wiślańskiego Stowarzyszenia Sportowego skoczył 71 m i konkurs zakończył pod koniec dziewiątej "10" - 89.

Ze zwycięstwa radował się Stefan Reiner. Austriak zanotował świetny skok w serii finałowej - 90 m - i z piątego miejsca przesunął się na pierwsze, które nie oddał już do końca zmagań. Na drugim miejscu uplasował się Tjas Grilc ze Słowenii, a trzeci był Amerykanin Casey Larson.