Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Uda się w tym roku?

W ubiegłym roku pięć inwestycji z powiatu cieszyńskiego walczyło o miano ''Najlepszej Przestrzeni Publicznej Województwa Śląskiego''. Nie udało się. Czy w tym roku będzie lepiej? Właśnie wystartowała kolejna edycja konkursu.

Zgłoszenia do 13., miejmy nadzieję, że szczęśliwej dla powiatu cieszyńskiego, edycji konkursu można składać do 31 maja br. Celem konkursu jest - jak piszą Organizatorzy:  m.in. promocja realizacji urbanistycznych i architektonicznych kształtujących przestrzeń publiczną, przeciwdziałanie degradacji przestrzeni otwartej i zurbanizowanej, podnoszenie świadomości mieszkańców w zakresie kształtowania przestrzeni oraz poprawa wizerunku województwa i wzrost jego konkurencyjności.

Konkurs organizowany jest pod patronatem Marszałka Województwa Śląskiego we współpracy ze Stowarzyszeniem Architektów Polskich Oddział Katowice i Towarzystwem Urbanistów Polskich Oddział Katowice.

Po raz pierwszy nagrody i wyróżnienia przyznane zostaną w czterech kategoriach: przestrzeń publiczna, zrewitalizowana przestrzeń publiczna, obiekt użyteczności publicznej, zrewitalizowany obiekt użyteczności publicznej.

Jest o co walczyć, gdyż wyróżnione gminy, inwestorzy i projektanci otrzymają nagrody: pamiątkowe tablice do umieszczenia w publicznie widocznym miejscu nagrodzonej realizacji, dyplomy oraz nagrody pieniężne, których łączna pula wynosi 60 tys. zł.

Do udziału w konkursie można zgłaszać realizacje z terenu województwa śląskiego, które zostały zakończone w ubiegłym roku kalendarzowym. Jury spośród realizacji spełniających warunki formalne najpierw nominuje najlepsze z nich do otrzymania odpowiednich nagród, a następnie spośród nominowanych realizacji wybierze laureatów, których zarekomenduje Zarządowi Województwa Śląskiego do przyznania Nagród i Wyróżnień Marszałka Województwa Śląskiego. Oceny dokonają także internauci w trakcie specjalnego plebiscytu publiczności organizowanego na stronie województwa.

Nominowane realizacje zostaną zgłoszone do ogólnopolskiej edycji konkursu Towarzystwa Urbanistów Polskich, a realizacji, która otrzyma największą liczbę głosów w plebiscycie internetowym, zostanie przyznana specjalna nagroda internautów.

Laureatów konkursu poznamy w październiku. Głosowanie internautów trwać będzie przez cały sierpień.

Ze zgłoszonych w ubiegłym roku rozwiązań architektonicznych z powiatu pochodziły: Centrum kulturalno-rekreacyjne w Strumieniu, Sala Widowiskowa w Pruchnej, Góra Zamkowa i Podzamcze w Cieszynie, Przedszkole Publiczne w Ochabach oraz Zabytkowa kamienica –„ Integrator” w Skoczowie. Niestety realizacje te nie zyskały uznania Internautów. Z terenu Śląska Cieszyńskiego nagrodzone zostały w latach ubiegłych: Park Zdrojowy „ZAWODZIE" Uzdrowisko w Ustroniu (Wyróżnienie), Śląski Zamek Sztuki Przedsiębiorczości w Cieszynie (Nagrodę Marszałka Województwa Śląskiego) oraz Zespół Budynków Magazynowo-Biurowych „CANEA" w Cieszynie (Nagroda Internautów).

A Wy, jakie lokalne realizacje 2011 roku oceniacie najlepiej?

Pisaliśmy:
Najlepsza Przestrzeń Publiczna
Tylko do końca sierpnia!
Przegraliśmy, zabrakło głosów

źródło: OX.PL
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: