Uczniowie zainaugurowali Uliczne granie 2026
Turniej piłki nożnej ulicznej, po dwuletniej przerwie, ponownie zawitał na cieszyński Rynek. Wydarzenie w piątkowy poranek otworzył I Zastępca Burmistrza Miasta Cieszyna, Krzysztof Kasztura. Do rywalizacji jako pierwsza przystąpiła młodzież z cieszyńskich szkół ponadpodstawowych. W akcji oglądaliśmy uczniów Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego im. Św. Melchiora Grodzieckiego, Zespołu Szkół im. Władysława Szybińskiego, Zespołu Szkół Technicznych im. płk Gwidona Langera, Zespołu Szkół w Cieszynie, Zespołu Szkół Ekonomiczno - Gastronomicznych oraz Szkoły Organizacji i Zarządzania.
Najlepszym bramkarzem turnieju został Oliwier Guzik (Zespół Szkół im. Władysława Szybińskiego), a najwięcej bramek strzelił Filip Kuchejda (16), reprezentujący KLO im. św. Melchiora Grodzieckiego. Konkurs rzutów karnych padł łupem Dominika Plinty (ZST). W sobotę do gry przystąpią grupy społeczne i sponsorzy, a na zakończenie weekendu zaplanowano turniej miejski – wielki finał i zwieńczenie całego wydarzenia, Uliczny Mundial 2026.
Komentarze
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
33