Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Uczniowie poznawali rośliny cieszyńskich rezerwatów

Słoneczna pogoda i wiosna w pełnym rozkwicie - oto sceneria, jaka towarzyszyła piątoklasistom ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Cieszynie podczas środowej (13 kwietnia) przyrodniczej wycieczki edukacyjnej.

Na lekcję przyrody w terenie uczniów zabrała nauczycielka Joanna Ożga. Wycieczkę do cieszyńskich rezerwatów przyrody poprowadził przewodniczący Komisji Ochrony Przyrody i Krajoznawstwa Oddziału PTTK „Beskid Ślaski” w Cieszynie Jan Machała. Wśród melodyjnego śpiewu wielu gatunków ptaków uczył dzieci rozpoznawania rozwijających się i rozkwitających o tej porze roku gatunków roślin.

Zarówno w rezerwacie „Lasek Miejski nad Puńcówką, jak i nad Olzą dominującą w tej chwili rośliną jest cieszynianka wiosenna, o której dzieci poznaały legendę. - Inne ciekawe rośliny, jakie niektórzy mogli zobaczyć po raz pierwszy, to zawilec gajowy, łuskiewnik różowy,kokorycz pusta, ziarnopłon wiosenny, gajowiec żółty czy kokoryczka wielokwiatowa. Poza napotkanymi na trasie wycieczki pomnikami przyrody podziwialiśmy w drzewostanie rezerwatów okazałe kasztanowce, wiązy, klony i lipy. Ciekawość uczestników wzbudziły też urządzenia hydrotechnicze na rzekach Puńcówka i Olza – relacjonuje Machała, który wycieczkę zakończył konkursem przyrodniczym. Jego uczestnicy otrzymali materiały promocyjne Lasów Państwowych i cieszyńskiego Euroregionu Olza. Kilku uczniów zdobyło też odznakę krajoznawczą „Tropiciel Przyrody”, do której zdobywania przewodniczący Komisji Ochrony Przyrody zachęca także dzieci z innych szkół.

(indi)

źródło: ox.pl
dodał: BT

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: