Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Uczniowie i nauczyciele Zaspołu Szkół Gastronomiczno – Hotelarskich w Wiśle w Obetrum

          W maju uczniowie i nauczyciele Zaspołu Szkół Gastronomiczno – Hotelarskich w Wiśle wyjechali do austriackiej miejscowości Obertrum, aby wziąć udział w spotkaniu podsumowującym 3-letni projekt Sokrates Comenius „Obsługa gościa”. Oprócz wiślańskiej szkoły w projekcie brali udział partnerzy z Obertrum w Austrii, z Ossany we Włoszech, z Ostrawy w Czechach oraz z Rowinja w Chorwacji. Jego celem było m.in. rozpoznanie i zbadanie różnych trendów w turystyce, hotelarstwie i gastronomii.

 

Podczas wizyty dokonano oficjalnego podsumowania projektu. Połączono je z prezentacją tradycyjnego menu krajów uczestniczących w projekcie. Została także wydana w języku niemieckim broszura pt. „Gość i gospodarz – interesujące spotkanie”. Znalazły się w niej zarówno opisy szkół jak i charakterystyka kuchni i turystyki poszczególnych regionów oraz przepisy na wszystkie prezentowane potrawy, między innymi włoskie tagliatelle z sosem bolognese, chorwackie fuži z rukolą, grzybami i szynką, czeską zupę babci, austriackie naleśniki z serem czy polską roladę wołową. Poza częścią oficjalną uczestnicy wyjazdu mieli możliwość obejrzenia przepięknej panoramy Alp ze szczytu góry Untersberg i spaceru uliczkami Salzburga.

 

Realizacja projektu dała jego uczestnikom możliwość poznania smaków kuchni różnych narodów, obserwacji działalności zakładów gastronomicznych i hotelarskich. Była to nie tylko okazja do wymiany doświadczeń, ale również możliwość zobaczenia wielu interesujących miejsc oraz doskonalenia komunikowania się w językach obcych.

 

    

    

  

źródło: J. Warmuzińska
dodał: AK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: