Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Uczeń gotowy na wszystko

Pierwszy dzień nowego roku szkolnego już za nami. Życie szkolne powoli zaczyna nabierać zwykłego tempa, ale czy na pewno jesteśmy gotowi na każdą sytuację, jaka może się zdarzyć w ciągu najbliższych 12 miesięcy? By zabezpieczyć się przed niespodziewanymi wypadkami, jakie mogą zdarzyć się dziecku na przerwie, na lekcjach, w drodze do domu, czy na zajęciach dodatkowych, zgadzamy się na ubezpieczenia proponowane w szkołach, które można mieć już za kilka złotych miesięcznie, ale czy warto?

Temat ubezpieczeń szkolnych wraca co roku. Ubezpieczenia te nie są obowiązkowe, mimo to wiele szkół i przedszkoli przekonuje nas do wpłacenia z góry określonej stawki. Pamiętajmy, że polisa oferowana w szkole nie jest obowiązkowa i mamy prawo samodzielnie wybrać ubezpieczenie - najlepiej takie, które pomoże nie tylko, gdy dziecko złamie palec, ale także w przypadku poważniejszych urazów, jak np. uraz kręgosłupa na basenie czy kąpielisku. Osobną polisę powinniśmy wybrać na pewno wtedy, gdy nasze dziecko choruje lub uprawia sport.

Życie szkolne jest pełne nieprzewidzianych sytuacji, a nasze dzieci tryskają energią. Złamanie ręki na zajęciach wf, stłuczenia podczas zabawy na przyszkolnym boisku, czy pogryzienie przez psa w drodze do szkoły – takie sytuacje czasami się zdarzają. Chcielibyśmy wierzyć, że nie przytrafią się właśnie naszemu dziecku, ale nadzieja, że nic się nie zdarzy nie zapewni nam wsparcia finansowego, kiedy będziemy go potrzebować najbardziej. Dlatego lepiej już teraz zabezpieczyć się od następstw nieszczęśliwych wypadków.

Początek września to idealny czas na to, by rozważyć zakup ubezpieczenia. To ono może zapewnić nam zastrzyk gotówki w nieprzewidzianych sytuacjach, kiedy na przykład będzie się trzeba zaopiekować dzieckiem, które złamało rękę, grając w siatkówkę w szkole, czy zwichnęło bark, grając w kosza. Ten, kto w miniony czwartek wyprawił dziecko do szkoły, wie, jak dużo kosztuje komplet podręczników i inne niezbędne przedmioty i z pewnością wolałby uniknąć sytuacji, która z dnia na dzień zmusza nas do wydania nawet kilkuset złotych.

Polisa NNW, którą wybrała rada rodziców lub dyrektor placówki, może prezentować korzystną ofertę, ale nie zawsze tak jest. Warto więc pytać o warunki ubezpieczenia i porównywać je z innymi ofertami.

- Szkoły czasami zawierają umowy z wybranymi towarzystwami i zachęcają do przyłączenia się do składki. Pamiętajmy jednak, że oferta, którą proponuje nam szkoła naszej pociechy, chociaż atrakcyjna dla większości dzieci nie musi być najkorzystniejsza akurat dla naszego dziecka. Jedyne rozsądne wyjście to czytanie umowy  - jeśli z polisy wynika, że ochrona za jaką mielibyśmy płacić, pozostawia wiele do życzenia, nie wpłacajmy składki w szkole, poszukajmy czegoś na własną rękę. Nieraz, za taką samą lub podobną kwotę składki, możemy skorzystać z szerszego zakresu ochrony – mówi Marcin Broda, właściciel Agencji Ubezpieczeniowej ALFA ze Skoczowa.  - Ważne, by sprawdzać także sumy ubezpieczenia, które przy takiej samej składce mogą się od siebie znacząco różnić. Z sumy ubezpieczenia wynika wysokość odszkodowania otrzymywanego za każdy procent uszczerbku na zdrowiu (np. dla sumy ubezpieczenia 15.000 zł odszkodowanie za 1 % uszczerbku wyniesie 150 zł).

Ubezpieczenie NNW warto mieć – dzieci w szkole, a także w drodze do lub z niej bywają narażone na różnego rodzaju nieszczęśliwe wypadki. To może być zwykła zabawa z rówieśnikami podczas przerwy lub sport uprawiany w trakcje lekcji wychowania fizycznego  - okoliczności wypadków szkolnych są różne, ale zawsze przydaje się ubezpieczenie, które pomaga uporać się z następstwami przykrych zdarzeń.

Powinniśmy zakupić polisę, która zagwarantuje zwrot kosztów leczenia np. prywatnych wizyt u lekarza i lekarstw, a nawet koszt rehabilitacji. Warto sprawdzić, czy dla tego typu świadczeń przewidziano osobną sumę ubezpieczenia i czy jest ona wystarczająco wysoka tak, by odszkodowanie zapewniło pokrycie dodatkowych kosztów związanych z wypadkiem.

Ponieważ każde dziecko jest inne, szukaj polisy, która zabezpieczy zdrowie właśnie Twojej pociechy, a jeśli nie wiesz, gdzie szukać i nie masz czasu na samodzielne porównywanie ofert wielu ubezpieczycieli, skontaktuj się z Agencją Ubezpieczeniową ALFA ze Skoczowa.
ALFA ubezpieczy każdego – przedszkolaka, ucznia szkoły podstawowej, gimnazjalnej, ponadgimnazjalnej, studenta, wychowanka domu dziecka i innych ośrodków pracy z dziećmi i młodzieżą, a także nauczycieli, wychowawców i pozostały personel szkół.

Agencja Ubezpieczeniowa ALFA istnieje od 1998 roku, oferuje ubezpieczenia na każdą kieszeń, gwarantuje miłą i szybką obsługę a także pomoc w wyborze najlepszego ubezpieczenia. ALFA przygotowała dla Ciebie OFERTY NNW szkolnego kilku towarzystw ubezpieczeniowych, między innymi: COMPENSA, INTERRISK i AXA.

Zapraszamy na nową stronę internetową: www.alfa-ubezpieczenia.pl oraz do biur Agencji ALFA w Skoczowie:

 

       
   

SKOCZÓW ul. Podkępie 3

biuro czynne:
poniedziałek-piątek od 9:00 do 17:00
sobota od 9:00 do 12:00

+48 (33) 853 08 69
+48 604 44 97 49

   

SKOCZÓW ul. Kiczycka 2

biuro czynne:
poniedziałek-piątek od 8:00 do 16:00
sobota od 9:00 do 12:00

+48 (33) 488 33 94
+48 791 94 97 49


artykuł sponsorowany

źródło: ox.pl
dodał:
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: