Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Uchwała krajobrazowa: mieszkańcu - zabierz głos

Już dziś (07.05.2019) startują spotkania z mieszkańcami, będące częścią trwających do 21 maja 2019 roku konsultacji społecznych. W trakcie spotkań głos będą mogli zabrać sami mieszkańcy, dopytując o stosowanie odpowiednich przepisów w praktyce i wnosząc swoje uwagi do przygotowanego projektu.

Projekt uchwały krajobrazowej został opublikowany przez Urząd Miejski w Cieszynie jeszcze w kwietniu 2019 roku. Aktualnie (07.05.2019) rozpoczyna się cykl spotkań z mieszkańcami miasta, których udział w procesie tworzenia uchwały jest bardzo ważny – zależy nam na promowaniu spotkań tak, aby każdy zainteresowany miał szansę zabrać w tej sprawie głos i wnieść swoje uwagi. Uwagi można składać nie tylko w trakcie spotkań, ale również drogą elektroniczną – wyjaśniają osoby odpowiedzialne za przygotowanie uchwały.

W  Urzędzie Miejskim w Cieszynie oraz na stronie internetowej Urzędu dostępne są materiały informacyjne, dotyczące uchwały (informacje tutaj). Treść aktu prawa miejscowego, który planowo ma zostać uchwalony jesienią 2019 roku zostanie również zaprezentowana w trakcie spotkań z mieszkańcami. Opinie i uwagi można zgłaszać do 21 maja 2019, wysyłając informacje, sugestie i wnioski na adres: krajobraz.cieszy@gmail.com .

Poniżej wykaz spotkań dla mieszkańców (wszystkie spotkania odbywać się będą w Sali konferencyjnej Oranżerii Zamku Cieszyn):

  • wtorek 7.05, g. 16:30 - otwarte spotkanie informacyjne + dyskusja
  • środa 8.05 spotkania indywidualne na zaproszenia
  • czwartek 9.05, g.16:30 otwarte warsztaty dot. odczytywania zapisów uchwały
  • piątek 10.05, g. 9:00 – 12:00 i 14:00 – 17:00 otwarty dyżur – rozmowy indywidualne 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: