Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Filmowa Kronika Kobiet

Poniedziałek po majówce (06.05.2019) przyniósł dobre wieści dla Biblioteki Miejskiej w Cieszynie. Dziś w mediach społecznościowych pojawiła się informacja, dotycząca możliwości zrealizowania Filmowej Kroniki Kobiet.

Biblioteka Miejska w Cieszynie w poniedziałek (06.05.2019) poinformowała o otrzymaniu grantu w ramach programu prowadzonego przez Muzeum Historii Polski. Grant zostanie przeznaczony na realizację 5 filmów animowanych, przedstawiających kobiety – bohaterki, związane z Cieszynem.

- Pomysł na realizację filmów narodził się w Bibliotece Miejskiej w Cieszynie. W zeszłym roku obchodziliśmy 100-lecie uzyskania praw wyborczych przez kobiety, w związku z czym temat taki zaczął się pojawiać. W bibliotece współpracujemy z panią Władysławą Magierą, która będzie konsultantką merytoryczną. Filmy zostaną stworzone z dziećmi i młodzieżą, biorącą udział w warsztatach. Zaproszona zostanie również artystka z Brukseli, która przygotuje jeden z filmów. We wrześniu zostaną rozesłane zaproszenia do szkół, stworzymy 5 grup, każda z grup będzie odpowiedzialna za jeden film - wyjaśnia Ilona Majewska, opiekunka pracowni multimedialnej w Bibliotece Miejskiej w Cieszynie.

Dzięki dofinansowaniu wspólnie z dziećmi powstanie 5 filmów animowanych wokół sylwetek lokalnych bohaterek Cieszyna. Wokół filmów zbudowany zostanie program edukacyjny, który pozwoli upowszechniać wiedzę o wspaniałych kobietach, które kreowały życie polityczne, społeczne i kulturalne regionu.

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować: