Ubierz się w książkę w Bibliotece Miejskiej w Cieszynie

W Bibliotece Miejskiej w Cieszynie w dniach 14-17 sierpnia odbędą się warsztaty sleeveface, czyli ubierz się w książkę. Zajęcia będą trwać w godzinach 10:00-12:00 i skierowane są do młodzieży i nastolatków. Warsztaty mają wspierać kreatywność, promować czytelnictwo i przede wszystkim, być dobrą zabawą.

Sleeveface, czyli ubierz się w książkę, to zabawa, podczas której fotografowana osoba ma zasłoniętą przez okładkę daną część ciała. Może być to twarz, ręka, czy też korpus. Ważne jest dopasowanie książki, do danej części zasłanianego ciała, gdyż w związku z tym, powstaje ciekawe złudzenie optyczne. Szczególnie popularne, jest zasłanianie swojej twarzy, twarzą bohaterów, znajdujących się na okładce książki.
- Co to jest sleeveface? To fotografia osoby z zasłoniętą przez okładkę książki częścią ciała. W efekcie powstaje złudzenie prezentujące kreatywne, często zabawne połączenie osobowości czytelnika z jego książkowym wcieleniem. Rezultaty bywają wręcz zaskakujące! Warsztaty poprowadzi Piotr Chlebus-Jancarczyk – wskazują organizatorzy zajęć.
Sleeveface w Polsce jest znane od 2006 roku, jednak ciężko jest ustalić, skąd pochodzi ta koncepcja. W 2007 roku sleeveface został rozpowszechniony za pośrednictwem portali społecznościowych, jednak motyw ten był znany już wcześniej – pojawiał się w czasopismach, na okładkach książek, czy też płytach winylowych.
Zajęcia w Bibliotece Miejskiej w Cieszynie odbywają się w ramach projektu „Cieszyńska jesień w barwach biało-czerwonych” Najlepsze prace uczestników warsztatów zostaną wydrukowane i zaprezentowane w czasie obchodów 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc na warsztaty obowiązują zapisy w Oddziale dla dzieci lub pod nr tel. 33 8520710 wew. 15.

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
kontakt z redakcją