Tyszanie wywieźli z Cieszyna komplet punktów

Z pewnością nie tak wyobrażali sobie początek tego roku koszykarze Nacomi Cieszyn (na zdj.). Podopieczni Szymona Kałuży i Jacka Bortliczka, po przegranej sprzed tygodnia z Pogonią Ruda Śląska, tym razem ponieśli wysoką porażkę z rezerwami GKS-u Tychy – 71:102.

Nie układało się cieszyńskim koszykarzom od początku zaległego spotkania 2. kolejki III ligi śląskiej. Już po pierwszej kwarcie mieli do odrobienia siedem punktów. Tyszanom szczególnie powiodła się druga kwarta, w której zdobyli ponad 30 punktów (33) i na przerwę schodzili z 25-punktową przewagą nad Nacomi.

Koszykarze GKS-u kontrolowali przebieg drugiej części spotkania i ostatecznie zwyciężyli 102:71. Dla podopiecznych Szymona Kałuży i Jacka Bortliczka to trzecia porażka z rzędu w bieżących rozgrywkach i druga w tym roku. Zawodnicy Nacomi, którzy plasują się na szóstej pozycji, będą mieli okazję do przełamania serii w najbliższą niedzielę, w Katowicach. Cieszynianie zmierzą się z KKS Mickiewicz KŚ AZS.