Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Tym razem zrobili latawiec

„Latawce, dmuchawce, wiatr“, czyli zajęcia modelarskie w COK poprowadził Arek Sztwiertnia. Tym razem dzieci miały okazję zrobić samodzielnie najprostszy model latawca. Wbrew pozorom nie jest to trudne, wystarczy odrobina zdolności manualnych i niewielkim kosztem możemy samodzielnie wykonać  latający obiekt.

Puszczanie kolorowych latawców od zawsze było jedną z najlepszych metod spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu. W ostatnim czasie troszkę odeszło w zapomnienie, jednak Cieszyński Ośrodek Kultury Dom Narodowy w Cieszynie podczas zajęć organizowanych w ramach „Lata w mieście“ przekonał uczestników spotkania, że zabawa z latawcem może być świetnym sposobem na spędzenie wakacyjnych dni.

- Robienie latawca to wspaniała zabawa, należy jednak robić wszystko według określonej sztuki, ponieważ inaczej możemy popełnić kilka błędów przez które nasz latawiec nie poleci tak, jakbyśmy tego chcieli – tłumaczył uczestnikom spotkania A. Sztwiertnia, wspominając swój pierwszy własnoręcznie wykonany egzemplarz.


Na zajęcia modelarskie zgłosiło się jedenaście dzieci, z zapałem i dziecięcą wyobraźnią przystąpiły do budowy często swojego pierwszego w życiu latawca. Zaopatrzone w potrzebne przybory kleiły, składały i wycinały, by później na otwartej przestrzeni podsumować efekt swojej pracy.


(bsk)
 

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: