Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Tylko na plus

Trzy lata temu weszła w życie uchwała krajobrazowa w Wiśle. Tomasz Bujok, burmistrz Wisły podkreślił, że dzięki temu całkowicie zmienił się wizerunek miasta.

 

Przepisy uchwały regulują m.in. ścisłe zasady kompozycji oraz ograniczenie liczby szyldów. Każda działalność może mieć m.in. tylko trzy szyldy.

Burmistrz dodał, że wprawdzie w ostatnim czasie przybyło bannerów, ale w ciągu kilku tygodni powinny zniknąć. - Mamy kampanię wyborczą i krajobraz został trochę zaburzonypowiedział burmistrz. Wszystko wróci do normy po 15 października. Według prawa komitety wyborcze mają 30 dni po wyborach na uprzątnięcie ulotek i innych materiałów wyborczych z przestrzeni publicznej. 

Warto przypomnieć, że w czerwcu ub. roku minął pierwszy termin dostosowania się do zasad uchwały krajobrazowej. Wiślańscy przedsiębiorcy mieli obowiązek usunięcia reklam i bannerów, które zostały ustawione bez pozwolenia na budowę. Do grudnia przyszłego roku muszą zostać dostosowane do uchwały wszystkie reklamy wybudowane na podstawie decyzji administracyjnej.

Spacerując po Wiśle i okolicy można zauważyć, że zniknęły z przestrzeni publicznej bannery i szyldy o różnym kształcie i kolorach, które spotkać można było m.in. na pensjonatach, restauracjach i słupach przy drogach. - Przed nami jeszcze ta część uchwały dotycząca tablic kierunkowych dla ruchu kołowego i pieszego. Powoli to realizujemy. Mamy na to jeszcze prawie dwa lata – powiedział burmistrz.

Wisła chce być pierwszą w Polsce gminą górską bez szpecących reklam i bannerów. Stąd krótki czas dostosowania właścicieli pensjonatów, hoteli i restauracji do przepisów uchwały krajobrazowej.

(ach)

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: