Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Tylko do końca sierpnia!

Do końca sierpnia możemy wybierać projekty, które zasługują na miano Najlepszej Przestrzeni Publicznej Województwa Śląskiego. Z powiatu cieszyńskiego do konkursu zostało zgłoszonych 5 realizacji. W głosowaniu internetowym możemy je wspomóc.


Centrum kulturalno-rekreacyjnego w Strumieniu, Sala Widowiskowa w Pruchnej, Góra Zamkowa i podzamcze w Cieszynie , przedszkole publiczne w Ochabach oraz zabytkowa kamienica „Integrator” w Skoczowie – to projekty z powiatu cieszyńskiego, które zgłoszone zostały do plebiscytu Najlepsza Przestrzeń Publiczna w kategorii rozwiązań architektoniczno-urbanistycznych. Konkurs co roku organizowany jest przez Zarząd Województwa Śląskiego pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Śląskiego.


Nagrody zostają przyznane przez jury konkursu i odbierane będą w październiku.  Jedną z kategorii jest nagroda internautów, którą odbierze gospodarz obiektu, który otrzyma największą ilość głosów w internetowym głosowaniu.  ZOBACZ FORMULARZ GŁOSOWANIA.


Aby oddać swój głos, należy wybrać trzy najlepsze propozycje i przyznać im odpowiednio 3, 2 lub 1 punkt, a następnie potwierdzić swój głos przez e-mail. Dotychczas oddano już ok. 3800 głosów. Głosować można do końca sierpnia. Do tej pory najwięcej punktów zdobył „Kompleks sportowy - hala widowiskowo-sportowa wraz z krytą pływalnią w Rybniku - Boguszowicach", drugie miejsce zajmuje „Siłownia na wolnym powietrzu w Żorach". Trzecie według internautów jest „Rydułtowskie Centrum Kultury".

Wyróżnione gminy, inwestorzy i projektanci otrzymają nagrody: pamiątkowe tablice do umieszczenia w publicznie widocznym miejscu nagrodzonej realizacji, dyplomy oraz nagrody pieniężne, których łączna pula wynosi 45 000 zł brutto.


Z terenu Śląska Cieszyńskiego nagrodzone zostały w poprzednich edycjach konkursu: Park Zdrojowy „ZAWODZIE" Uzdrowisko w Ustroniu (Wyróżnienie)
Śląski Zamek Sztuki Przedsiębiorczości w Cieszynie (Nagrodę Marszałka Województwa Śląskiego)
Zespół Budynków Magazynowo-Biurowych „CANEA" w Cieszynie (Nagroda Internautów)

KOD

 

źródło: ox.pl
dodał: DK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: