Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Tylko dla twardzieli

W Skoczowie będą szukać talentów footballu amerykańskiego. Najlepsi zagrają w drużynie Zagłębia Steelers, który ma drużynę w pierwszej lidze PLFA. Szansa na wejście do drużyny już w najbliższą sobotę na skoczowskim Orliku.

Football amerykański w Polsce rozwija się błyskawicznie. Powstaje coraz więcej drużyn, jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, kolejna powstanie w Skoczowie. Założycielem będzie pierwszoligowy klub Zagłębie Steelers wraz z prezesem Szymonem Widerą. Jeśli znajdą się chętni, technicznie i siłowo zawodników  w Skoczowie będą szkolić Dominik Sikora i jego brat Jacek, którzy do 21. roku życia mieszkali w Skoczowie, a dziś grają w pierwszej lidze footballu amerykańskiego. – Prezes naszego klubu postanowił, aby w Skoczowie powstała drużyna Zagłębia Steelers. Będziemy szkolić technicznie, siłowo nowych zawodnik ów, którzy zagrają PLFA 8. Tam są mniej liczne drużyny i dlatego myślę, że w Skoczowie znajdzie się tyle osób, aby taką drużynę stworzyć – mówi Dominik Sikora, zawodnik pierwszoligowej drużyny Zagłębia Steelers.  Jak tłumaczy ta dyscyplina ma to „coś”, dlatego warto ja uprawiać. Kształtuje charakter, mobilizuje do działania. – Mam nadzieję, że burmistrz Skoczowa i radni pomogą nam w rozwijaniu tej dyscypliny w tym mieście. Bo w tej dyscyplinie i duży i mały znajdzie coś dla siebie. To sport bardzo widowiskowy, a utworzenie takiej drużyny z pewnością będzie dobrą promocją dla miasta – dodaje Dominik Sikora.

Football amerykański kojarzy się często z użyciem siły, jednak jak tłumaczy pierwszoligowy zawodnik siła to nie wszystko. – Nie tylko użycie siły, ale również myślenie, zagrywki i znajomość playboka, czyli książki z zagrywkami która ustala trener. Ta dyscyplina kształtuje charakter. Wiadomo, że jak większość bywa też niebezpieczny, ale od tego właśnie są treningi, aby tych niebezpieczeństw nauczyć się unikać. To sport dla twardzieli – opowiada Dominik Sikora.

Każdy, kto ma pokład mobilizacji, energii, cierpliwości może zmierzyć się z tą dyscypliną. Nabór na zawodników skoczowskiej drużyny footballu amerykańskiego odbędzie się 14 maja (sobota) o gody. 17.00 na Orliku przy ul. Góreckiej w Skoczowie. Zawodnicy Zagłębia Steelers, będą czekali na prawdziwych twardzieli.
www.zaglebiesteelers.pl.

KOD
 

źródło: ox.pl
dodał: DK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: