Twoja intencja na cieszyńskiej pielgrzymce

Ruszyli. Jak co roku kilkaset osób idzie do Częstochowy na tradycyjną cieszyńską pielgrzymkę. W tym roku można nie tylko śledzić kolejne etapy wędrówki w mediach społecznościowych, ale również przekazywać intencje pątnikom. Do Częstochowy dotrą oni 11 sierpnia.

Co roku pod przewodnictwem proboszcza Parafii Świętego Jerzego w Cieszynie ks. Stefana Sputka organizowana jest Piesza Pielgrzymka Cieszyńska na Jasną Górę. Punktualnie o godz. 7.00 Mszą Świętą w parafialnym kościele rozpoczęła się wędrówka pielgrzymów. Co roku w tym wydarzeniu bierze udział kilkaset osób. Nie inaczej jest też i tym razem. Pielgrzymi z Cieszyna najpierw docierają do Strumienia, gdzie dołączają się kolejni pątnicy. Nie inaczej było i w tym roku.
Pielgrzymka to akt religijno-pokutny. Jej uczestników cechuje duch modlitwy, ofiary, miłości oraz zdyscyplinowanie. Codziennie do pokonania mają ok. 30 km. 7 sierpnia dotrą do Krzyżowic, kolejnego dnia do Jaśkowic, następnie nocować będą w Kołchowicach, Brynicy, Bibieli i Ożarowicach. Ostatnim etapem będzie droga z Kamieńskich Młynów do Częstochowy.
W tym roku z inicjatywy wikariusza Parafii św. Marii Magdaleny z Cieszyna – Grzegorza Pasternaka można codziennie śledzić postępy pieszej pielgrzymki, a nawet przesłać intencję dla pątników. – Pozdrawiamy wszystkich którzy nie wyruszyli z nami, prosimy Was o modlitwę, obiecujemy też modlitwę dla Was, jeśli macie ważną intencję odezwijcie się w komentarzu albo na priv – apeluje za pośrednictwem facebooka ks. Grzegorz Pasternak.
Zachęcamy do śledzenia pieszej pielgrzymki na You tube lub facebooku.

 

PIELGRZYMUJECIE? DOŚLIJCIE NAM SWOJE ZDJĘCIE korzystając z platformy kontakt24.ox.pl.

red.

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2018-08-07 07:40:39
alouette: Wspaniali ludzie. Powodzenia!
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
kontakt z redakcją