Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Twój pies. Twoja kupa. Twój problem - rusza kampania

Twój pies, twoja kupa. Twój problem ? to hasło jakie pojawiło się na plakatach wydanych przez cieszyński Urząd Miejski. Z hasłem zgadzają się niewątpliwie wszyscy, tak więc skąd bierze się śmierdzący problem?

Urząd Miejski w Cieszynie ruszył z nową kampanią społeczno-informacyjną „W Cieszynie nie do pomyślenia”. -  Jej celem jest zachęcenie mieszkańców do dobrych praktyk. Pierwszym tematem, który zostanie wzięty na tapetę, będą psy, a konkretnie to, co zostawiają po sobie na spacerach, a ich właściciele udają, że tego nie widzą. – informuje Renata Karpińska Kierownik Biura Promocji, Informacji i Turystyki w Cieszynie.

Na ostatniej stronie najnowszego numeru Wiadomości Ratuszowych opublikowano plakat, którym urzędnicy chcą  przekonać mieszkańców, żeby sprzątali po swoich czworonożnych przyjaciołach. Kampania potrwa cały rok i będzie miała dziesięć odsłon.   W przyszłym miesiącu tematem kampanii będzie palenie śmieci. -  Każdemu hasłu będzie towarzyszyć wymowny plakat, którym będziemy chcieli dotrzeć do mieszkańców. – dodaje Karpińska

Kampania ma być prowadzona nie tylko na łamach Wiadomości Ratuszowych, ale także w innych mediach i na plakatach. Tytuł kampanii zaproponowała i będzie rysowała plakaty Joanna Jędrusik.                     

Problem psich kup nie jest nowy, czy kampania przyniesie zamierzony efekt? – zobaczymy. Zachęcamy do komentowania.

(red)
 

Plakat kampani:

źródło: ox.pl
dodał: CR

Komentarze

12
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2015-11-07 09:51:04
grommm: Bardzo fajnie tylko jest jeden problem -gdzie tę kupę wyrzucić,no gdzie wyrzucać?Dobrze by było aby Urząd Miejski pomyślał o zwykłych śmietnikach których w Cieszynie jest może 10 -nie licząc tych licznych na parkingu przy kampingu Olza tam ich jak grzybów po deszczu.Nie wymagam specjalnych śmietników z woreczkami na psie odchody ale chodzi mi o zwykłe kosze na śmieci,to jest podstawowy wymóg aby zacząć Cieszyniaków uczyć dobrych praktyk .Może w końcu coś się ruszy i doczekamy się większej ilości śmietników nie tylko na ul.Głębokiej ale w całym mieście. A tak poza tym akcja z plakatami podoba mi się.Pozdrawiam Ratusz i wszystkich sąsiadów Cieszyniaków.
2015-11-07 11:35:38
altacet: Nie ulega wątpliwości,że należy sprzątać po swoim pupilu.Tylko gdzie to wyrzucić?Na ul.Bielskiej od skrzyżowania z Wyższą Bramą do Ubezpieczalni nie ma ani jednego kubła.Są trawniki i wiele moich sąsiadów spaceruje z psami.Wielu sprząta ale może Szanowni urzędnicy z Ratusza powiedzą gdzie to wyrzucić?A może przez pół miasta nieść do własnego kubła?Jeżeli się czegoś wymaga to należy umożliwić realizację!!!<br />
2015-11-07 12:45:29
1234567890: Powinni się wsiąść za tych co maja w blokach psy to właśnie ono są głównym problemem.
2015-11-07 14:25:10
as355: Mój pies biega po ogrodzie gdzie robi swoją kupkę ,moja kupa trafia do ubikacji ,,,i nie mam problemu nawet z wypróżnieniem ,wiec ten(plakat ) nie przemawia do mnie ani naszych kup .
2015-11-07 14:26:41
as355: Oczywiście w ogrodzie sprzątam po piesku i w ubikacji po sobie .
2015-11-07 15:12:29
Efob: JUz raz pisalam odnosnie pieskow,gdyby kazdy wlasciciel pieska placil podatek roczny,bylby fundusz na zakup odpowiednich koszy i woreczkow na odchody.Tak powinno byc,w kazdym cywilizowanym kraju,mozna tez uniknac tych problemow z pozucaniem zwierzatek.Piesek powinien posiadac swoj dowod z fotografia,byc zarejestrowany,jak go ktos pozuci latwo odszukac wlasciciela.Wiecej niepokojacym problemem jest to,ze mezczyzni zalatwiaja sie, gdzie tylko mozliwe,nawet pod prywatna kamienica,to dopiero chamstwo,niewybaczalne,kary sypac po 1000 zl,wogole czlowiek to najwiekszy szkodnik !!!!
2015-11-07 18:53:22
UesBe: Patrząc na nasze miasto więcej bałaganu robią ludzie niż zwierzęta i może na to Urząd Miejski powinien w pierwszej kolejności zwrócić uwagę. <br />Zacząć można od zwiększenia ilości kubłów na śmieci ponieważ wciąż są ulice na których zdecydowanie ich brak!!!!!
2015-11-08 07:59:08
java500: Co do zwykłych kubełków na śmieci, takich na nóżkach lub wolnostojących na ulicach.<br />Idę przez pół miasta od byłego dworca do Rynku , wypaliłem papierosa i chcę <br />wyrzucić niedopałek do kosza, tyle ,że kosza na odcinku 100-200 metrów przy<br />w końcu głównych ulicach nie ma. Co dopiero jak bym musiał nieść psią kupę przez<br />pół miasta, no to umówmy się i nośmy pod Ratusz ,śmieci ,pety i psie gówienka.
2015-11-08 10:00:01
kilas111: Najprościej to wymyślić akcję plakatową i nic więcej, a problem jest w mentalności ludzi i w przyzwoleniu na tumiwisizm, dlaczego nie ma kubłów z woreczkami i rękawicami?<br />dlaczego nikt nie płaci podatku od posiadanych psów,<br />dlaczego Straż Miejska nie sprawdza czy właściciel ma zaszczepionego psa, czy ma zapłacony podatek od czworonoga,<br />dlaczego burmistrzowie miast nie wprowadzają obowiązku płacenia podatku od posiadanych psów /to ma być wyszczególnione w nakazach płatniczych od działki, nieruchomości, czy mieszkania/<br />podatek od psa w bloku powinien wynosić min 100 zł miesięcznie,<br />gdyby były ściągane podatki od psów to byłyby środki na kubły,woreczki,rękawice,<br />a poza tym to musi się zmienić mentalność ludzi, którzy muszą reagować na zanieczyszczanie skwerów,klatek schodowych, piaskownic,chodników przy blokach - jak nie posprzątasz to tel do Straży Miejskiej i 500 zł mandatu
2015-11-08 10:35:11
java500: Do klas 111 - i to jest wypowiedż kogoś kto nigdy nie miał psa. Czyli indolenta.<br />Nie wypowiadaj się , podatek płacę od 20 lat , mieszkam w domu z ogrodem , <br />mój pies nie sra na ulicach Cieszyna, ale płacę , w sumie nie wiem za co , więc <br />myślę , że moje pieniądze winny być przeznaczone na schronisko,zbiórkę kup itp.<br />Najgorsi są tacy co na niczym się nie znają , ale komentują.
2015-11-08 12:11:04
altacet: Brawo Java500! Mam psa od zawsze i zawsze płacę za niego podatek,a mój pies biega w moim ogródku i tam załatwia swoje potrzeby.Wielu jest takich wlaścicieli.I na co idą nasze podatki?<br />
2015-11-09 09:51:51
pitter_15: Żeby zachęcić ludzi do płacenia podatku od psa niestety najpierw trzeba dać coś od siebie. Najpierw powinny powstać kosze na psie kupy, woreczki już nie koniecznie bo to każdy może sobie załatwić sam za niewielkie pieniądze, a dopiero później żądać pieniędzy od podatnika. Skąd ja mam wiedzieć, że teraz jeśli zapłacę podatek od psa to te pieniądze pójdą na cel związany ze sprzątaniem psich odchodów, a nie np. na kulturę, a tak to wygląda. Spora część ludzi w końcu płaci ten podatek od zwierząt, a ze strony Urzędu Miasta nie widać żadnych działań, które miałyby zmierzać do ułatwienia właścicielom sprzątania po swoich pupilach. Ba, mógłbym nawet stwierdzić że sytuacja się pogorszyła. Jeszcze pare lat temu powstało kilka takich koszy na banotówce specjalnie na psie odchody, potem część z tych koszy zlikwidowano. Nie wspominając już o tym, że te kosze nie były opróżniane a ludzie wyrzucali tam zwykłe śmieci. No ale tak to już jest, najłatwiej jest wymagać płacenia podatków i obiecywać że te pieniądze pójdą na odpowiedni cel, ale w obiecywaniu to nasi politycy/radni są najlepsi.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: