Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Twój głos poza miejscem zamieszkania? Przeczytaj przed drugą turą

Wakacyjny termin wyborów prezydenckich, sprzyja wykorzystaniu prawa do głosowania poza miejscem zamieszkania. Aby to zrobić, musisz posiadać zaświadczenie. Zapisałeś się do spisu wyborców poza miejscem zamieszkania, aby głosować 28 czerwca 2020r.? W drugiej turze wyborów prezydenckich musisz i tam oddać swój głos, lub właśnie tam uzyskać zaświadczenie!

12 lipca zaplanowano drugą turę wyborów prezydenckich. Tym razem wybierać będziemy spośród dwóch kandydatów, którzy w pierwszej turze głosowania zdobyli największe poparcie. Wakacyjny czas sprzyja jednak temu, że podczas wyborów prezydenckich głos oddany został w innym lokalu, niż zazwyczaj, przy okazji mile spędzonego weekendu.

Aby jednak to było możliwe potrzebne jest nam zaświadczenie o prawie do głosowania. Możemy je pobrać w urzędzie gminy, w której figurujemy w spisie wyborców. Możemy tego dokonać do 10 lipca 2020r. Takie zaświadczenie odbieramy osobiście za pokwitowaniem lub upoważniając kogoś.

Posiadając zaświadczenie o prawie do głosowania, możemy oddać głos w dowolnym lokalu wyborczym, zarówno w Polsce, jak i za granicą. Jeśli głosowaliśmy już w ten sposób, przed pierwszą turą otrzymaliśmy dwa takie dokumenty. Do wykorzystania w pierwszej i drugiej turze wyborów. Niestety nie ma możliwości wydania kolejnych, jeśli uległy one zgubieniu.

Inną kwestią jest dopisanie do spisu wyborców. Jeśli np. dopisaliśmy się do spisu wyborców w Gdańsku, to tylko tam możemy oddać głos w drugiej turze wyborów, albo stamtąd przywieźć zaświadczenie o prawie do głosowania. Taki sam dokument musimy pobrać, jeśli tym razem chcemy głosować i przebywać będziemy w innej gminie.

redka

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

38
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-07-02 09:02:38
jasper: Pokazcie mi prezydenta, ktory wyparl sie czesci wlasnego narodu, posortowal reszte, z przestepcow zrobil wladze, a w czasie zarazy usankcjonowal "lewe interesy" tejze wladzy. Do tego PAD boi sie wziac udzialu w debacie na terenie innym niz jego rezimowa TVP. Nie po to pakowali 2 mld zl, zeby nie znac pytan i odpowiedzi ( zreszta przygotowanych przez posla Kaczynskiego). Duda boi sie odpowiadac na pytania inne niz te, o przygotowaniach dzieci do pierwszej komunii w szkole. Duda boi sie wolnych, niezaleznych mediow i madrych pytan o gospodarke i inwestycje . To bohater na miare PIS !! - cykor.
2020-07-02 09:17:51
Korn82: A to ścierwo z Warszawy co ci zaoferuje?!!! Że będziesz zapierd... do 70 jak jej dożyjesz... Elita troli!!!
2020-07-02 13:19:28
: "ścierwo z warszawy..." - klasyka chamowatego pisiactwa; "będziesz zapierd... do 70" - klasyka pisiackiej głupoty - to elita elektoratu PiS, żenada
2020-07-02 16:43:18
jasper: Ludziom oszustwa, przekrety , prostacki jezyk wladzy PiS sa juz obojetne – jedni dawno juz je zaakceptowali, jako cene za 500+, a inni uodpornili sie na nie, nie majac innego wyjscia w kraju, gdzie niemozliwe sa skandale, gdyz „skandalem” jest wlasciwie wszystko, co robi i mowi obecna wladza szarego posla zwanego prezesem.
2020-07-02 20:53:00
Pogromca pogromców i cwaniaczków: jasper chyba piszesz o swoim kandydacie bo to Cacuś spękał przed debatą w Końskim. Nie ma co się dziwić po tym jak cieniutko wypadł ostatnio :) Jak mantrę powtarzasz te 500+. To może ci przypomnę ze Cacuś który był jak całe PO przeciwny, teraz nagle oświadcza że nie zlikwiduje programów społecznych. I co ty na to? Kiedyś wszyscy chwalili Niemców jak to dobrze u nich, zarobki wysokie i jeszcze na dzieci Kindergeld. Jak u nas wprowadzili te 500+ to krytykujecie i nazywacie beneficjentów patologią. To może u nich też sama patologia? I ci z opozycji co biorą 500+ jeszcze większa patologia? My to akurat znamy, wiemy jaki jest niewiarygodny jest Cacuś i jak szybko zmienia zdanie. Przedtem obiecywał wam śluby dla gejów a teraz już ani słówka o tym, a zamiast tego opowiada tylko o związkach partnerskich. Wcześniej był przeciwny obniżeniu wieku emerytalnego, potem o tym zapomniał, mylił fakty by na koniec przyznać że był w błędzie. Jeszcze niedawno krytykował wielkie projekty strategiczne jak przekop Mierzei Wiślanej czy budowa Centralnego Portu Lotniczego. Jak myślisz nad czym teraz pracują jego sztabowcy? Podpowiem ci że podchwyci temat i będzie twierdził że oni też tak chcieli :)))
2020-07-02 21:48:37
jasper: PiS obiecal, ze nie bedzie podnosil podatkow. Zamiast tego po prostu wprowadza nowe daniny, dzieki czemu zyskuje miliardy do budzetu. - dzieki oplacie cukrowej, daninie solidarnosciowej, podatkowi handlowemu czy bankowemu. Daje 500 a zabiera 1000. Prawie 4,4% wynosila inflacja w styczniu- marcu. Drozeje wszystko oprocz musztardy. Araby z Janowa tez potanialy. A propo tego nizszego Vatu, czemu Duda na wiecu nie mowi, ze rosnie vat na drzewo opalowe z 8 na 23 %. Pis w laniu wody wiedzie jak zwykle prym.
2020-07-02 21:52:00
jasper: cwaniaczkowy pogromco, odnosnie prezydenta Warszawy pana Trzaskowskiego zwanego przez ciebie „Cacus”. Lepszy cacus niz podnozek prezesa czy matouszek klamczuszek ...
2020-07-02 22:16:19
kemot: debata w końskiem gdzie pytania mają zadawać obywatele, ale najpierw trzeba je wysłać do tvpis gdzie prezes wybierze które można zadać a których nie można
2020-07-02 22:36:30
jasper: To bylo do przewidzenia. Duda woli jezdzic po wsiach, gdzie mu graja sprowadzane kapele ludowe. I tak w przy muzyce kukuryku przypomina o dobrym rzadzie , ktory dal 500+ i zlej Europie, co chce masturbowac dzieci . Potem sa oklaski , przeglad plebanii i jada dalej straszyc ludzi cywilizacja a przy tym wychwalac sie pod niebiosa. Debata z Trzaskowskim mogla byc dla prezesa i PAD szokiem cywilizacyjnym , nie moglby plesc bogojczyznianych kawalkow, tylko odpowiadac na konkrety, a te bylyby niewygodne dla prezydenta i partii PiS. Cala filozofia cykora.
2020-07-02 23:16:44
i67: jasper +św.Patryk + Krzysztof nn to lokalne odbicie nitrasa
2020-07-02 23:52:24
i67: Nitras to prawa ręka dublera taki przylepiec jakiego miał w 2015 bigos komoruski tak to ten nitras co jechał na wstecznym w 2009 autostradom u merkelki i nie zapłacił 150 euro bo machnoł ,,papierem,,. euro posła .widocznie jest biedny ........ ....bo jak został posłem w kraju to podczas przerwy w obradach przeszukiwał torebki i ławy poselskie PiS może szukał jedzenia ??? I ten sam nitras w 2006 rozbił auto Zachodnio pomorskiego Urzędu Marszałkowskiego .ten sam nitras co chciał błysnąć przed ministrem Cieszyńskim , lecz mu znowu nie wyszło. ten sam nitras który dzisiaj pomacywał ministra z PiS w czajce . No jaki dubler taki doradca .......
2020-07-03 01:42:37
Pogromca pogromców i cwaniaczków: jasper czy tyś się dopiero teraz obudził? Owszem drożeje ale wynagrodzenia też poszły w górę. Ciekawe ile z tych podatków ty płacisz? Bo zakładam że nie masz dzieci albo już wyrosły więc niektóre ciebie nie dotyczą. Taka waza propaganda. Pamiętasz ile za Tuska kosztowała benzyna? Co do drewna opałowego to zapytaj Gretę. Przejdź na gaz bo tanieje:)
2020-07-03 08:59:03
jasper: Do powyzej - inflacja w Polsce w czerwcu 2020 miala hamowac a przyspiesza a w maju byla najwyzsza wsrod wszystkich 27 panstw UE. PiS od samego poczatku mami obywateli obietnicami obnizek podatkow i udaje, ze rozni sie w tej kwestii od PO. Tymczasem podatkowy armagedon w wykonaniu PiS trwa w najlepsze...
2020-07-03 09:00:44
jasper: NIE podwyzkom podatkow i obludzie rzadzacych! „ 1. Podatek bankowy, czyli od kredytów, 2. Podatek handlowy, czyli od zakupów, 3. Podatek „galeryjny" - początkowo od galerii handlowych i biurowców, 4. następnie od wszelkich nieruchomości komercyjnych, 5. w tym nawet od budynków z mieszkaniami na wynajem. 6. Rząd utrzymał wyższą stawkę VAT 23% 7. Podniósł VAT z 8 na 23% na wybrane produkty, np. na prezerwatywy. 8. Postanowił owatować „Noc Muzeów" i inne imprezy promujące instytucje kultury (muzea nie będą mogły w całości odliczać VAT-u z faktur dokumentujących wydatki związane z organizacją tych imprez). 9. Zaostrzył sposób naliczania akcyzy od samochodów sprowadzanych z zagranicy 10. i opodatkowania farm wiatrowych. 11. Zamroził progi w PIT. 12. Wprowadził "daninę solidarnościową" 13. Zlikwidował liniowy PIT dla przedsiębiorców. 14. zniósł limit składek emerytalno-rentowych, 15. obniżył do zera kwotę wolną od wysokich zarobków 16. i pozbawił wiele grup podatników możliwości korzystania z 50% kosztów uzyskania przychodów. 17. Opodatkował wkłady pieniężne wnoszone do firm 18. oraz przychody z dziedziczonego majątku lub 19. otrzymanego jako darowizna, którego nie będzie można już amortyzować (w lipcu ma zostać przywrócona możliwość amortyzowania dziedziczonego majtku). 20. Ograniczył możliwość zaliczania do kosztów podatkowych wydatków poniesionych na usługi świadczone przez podmioty powiązane, na odsetki, opłaty, premie, czy prowizje od pożyczek i kredytów, jak również na znaki towarowe, czy licencje. 21. Zlikwidował możliwość pomniejszania przychodów z działalności operacyjnej o koszty uzyskania przychodów kapitałowych. 22. Zawęził listę przychodów (dochodów) z tytułu udziału w spółce kapitałowej zwolnionych z opodatkowania. Oprócz wyżej wymienionych rząd zwiększył lub wprowadził quasi-fiskalne opłaty: 23. opłatę przejściową. 24. i tzw. opłatę mocową za prąd, 25. opłatę emisyjną od paliw, 26. opłatę wodną, 27. opłatę jakościową za badanie techniczne pojazdów 28. i opłatę dodatkową, jeśli przeprowadzi się je po terminie, 29. opłatę denną od przystani, 30. opłatę recyklingową 31. a teraz nową podwyżkę opłat za wywóz niesegregowanych śmieci” !
2020-07-03 10:09:47
i67: Pamiętajcie głosują na Ściekowego , to jakby na agenta Bolka i oszusta Rudego .
2020-07-03 10:12:16
i67: Miał być Rudy na białym Gierdychu, jest Szambeolan na wymarłej KOzie !!! FekaliTrzask2020
2020-07-03 10:17:38
i67: Nitras tak od tyłu? I to przy ludziach? Już nie musisz ostentacyjnie walczyć o głosy lewicy i Biedronia!
2020-07-03 10:22:45
jasper: i67, jak juz jezykiem prymitywnym mowisz, to prezes jak lubi ... ?
2020-07-03 10:25:27
i67: Nawiedzony Nitras zrobił wczoraj więcej dla Dudy niż on sam podczas całego dnia kampanii i zdzierania gardła .
2020-07-03 10:48:38
i67: DO >>>>>jasper:, co do języka to , uczę się od ciebie .............
2020-07-03 10:55:17
i67: To na meczu Wisły Kraków z Crakowią jest bezpieczniej niż na konferencji Trzaskowskiego, jak pięknie się to wszystko układa!
2020-07-03 11:07:08
i67: kiedy opozycja zacznie leczyć Nitrasa - robi się naprawdę niebezpieczny
2020-07-03 12:39:10
Pogromca pogromców i cwaniaczków: jasper widać że żyjesz w jakimś odrealnionym świecie. tak się składa że pracowałem i wychowywałem dzieci w czasach rządów PO i w czasach rządów PIS. Mam porównanie i bez dwóch zdań teraz żyje się o wiele lepiej. Gdyby dalej rządziło PO to podatki i tak by rosły i przybyły nowe, ceny tak samo. Za to zamiast wsparcia dla rodzin z dziećmi mielibyśmy figę z makiem. Te pieniądze wywalanoby za to na especkie wysokie emeryturki i imigrantów ekonomicznych. Kto ma 2 lub więcej dzieci ten odczuje na pewno. A tych co mają dzieci i piszą głupoty, wklejając jeszcze durne memy o tym jak to niby rząd nic nie daje a zabiera, można przyrównać do kur co to siedzą przy stole i gdaczą dajcie rosół. To ja już dziękuję całemu PO-KO i Trzaskowskiemu. Nigdy więcej! Chciałeś coś zabłysnąć z tym drewnem opałowym??? Greta donosi że trzeba ratować planetę. Bardzo dobra decyzja, vat w górę na drewno i owoce morza, w tym ośmiorniczki.
2020-07-03 12:48:40
Pogromca pogromców i cwaniaczków: I gdybyś nie wiedział to kredyty poszły w dół, dzięki obniżce stóp procentowych i marż. Ale co tam wolisz wklejać swoje fake newsy. Paliwo poszło w dół a ty narzekasz na opłatę emisyjną. Za PO miałbyś paliwo po 7 zł! Opłata dodatkowa, jeśli przeprowadzi się badania po terminie też cie boli? To może wolisz żeby ludzie jeździli z nieważnymi badaniami technicznymi? O śmieci też najlepiej zapytaj Gretę.
2020-07-03 14:42:46
jasper: "Kontrola poselska autem z ministerstwa" ! Pisiorom w glowach sie poprzewracalo na zasadzie - bo nam sie wszystko nalezy, nawet za za pieniadze podatnika.
2020-07-03 15:51:19
czesiohill: taka sobie dygresyjka do nijakiego i67 i pogromnicy gromnicy: "Działacz PiS rozbił służbowe auto spółki skarbu państwa. Miał zakaz prowadzenia pojazdów". Coś dodać do Waszego szczekania,? Sorki - ujadania. Jest kulturalnie jak za czasów PiSu.
2020-07-03 17:51:38
Pogromca pogromców i cwaniaczków: Tymczasem: Policja wszczęła podstępowanie w sprawie publicznego znieważenia prezydenta Andrzeja Dudy. Do zdarzenia miało dojść podczas spotkania wyborczego w Nowej Soli (Lubuskie). Na filmie opublikowanym między innymi przez Polskie Radio Zachód widać i słychać, jak do kamery jedna z uczestniczek wiecu wypowiada niecenzuralne słowa o głowie państwa. Uwieczniono na mim młodą kobietę, która stojąc obok zwolenników Rafała Trzaskowskiego, unosi prawą rękę i wykrzykuje: "J...ć Dudę", a następnie gwiżdże. "Jest prowadzone z art. 135 § 2. Kodeksu karnego, który mówi o tym, że ten kto publicznie znieważa Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej podlega karze do trzech lat pozbawienia wolności. Film, który pojawił się w przestrzeni publicznej jest teraz dowodem w tej sprawie" Tak więc zastanów się jeden z drugim czy raczej jeden piszący z kilku kont i to 50 razy zanim coś naszkryfiesz obraźliwego na prezydenta.
2020-07-03 18:01:52
Pogromca pogromców i cwaniaczków: Może '"uczony" człowieczku wyjaśnisz, jak to było możliwe, za za rządów PO/PSL wpływy do budżetu nie rosły. A tylko ze sprzedaży majątku wpłynęło do budżetu ponad 50 mld zl. Na czym polegał ten ekonomiczny cud? Gdzie się ta gigantyczna kasa rozpływała? Naprawdę ciężko pojąć jak ktoś normalny, mający elementarną wiedzę i nie cierpiący na sklerozę może głosować na PO i Trzaskowskiego. A skoro głosuje na PO to pewno najbardziej mu się w ich rządach podobały liczne afery, zadłużanie kraju , wysprzedaż majątku za tę kwotę ponad 50 mld zl. I tak na nic nie było piniędzy!!!. jak to możliwe? Bo za ich rządów kradło się na potęgę. O tym, ze za rządów PO wyciekały ogromne kwoty pieniędzy i wtedy rząd nie podejmował żadnych decyzji, by ten proceder zahamować, pisała nawet Gazeta Wybiórcza. CIT, i miliardy nam znikły , 29.09.2015. Nawet 46 mld zł rocznie mogą pozbawiać polski budżet korporacje unikające płacenia podatku CIT, wynika z raportu dla Komisji Europejskiej, na który powołuje się "Gazeta Wyborcza". Międzynarodowe śledztwo dziennikarskie ujawniło, że ponad 340 międzynarodowych firm przez lata korzystało z dogodnych umów z luksemburskim fiskusem, które redukowały im podatek CIT - czasem nawet poniżej 1 proc. Odbywało się to kosztem innych krajów UE, które traciły wpływy podatkowe. KE zamówiła raport u kilkunastu ekspertów podatkowych, w tym prof. Dominika Gajewskiego z SGH. Oszacowali oni, że m.in. Polska przez takie działania – jak wynika z raportu – traci rocznie ok. 46 mld zł. tj. ca 4 mld zl MIESIĘCZNIE !!! Dla porównania – 38 mld zł kosztuje utrzymanie całej armii w 2015 r. To jest dopiero KASIORA !!!! Natomiast firma PwC wyszacowała , ze w okresie rządów PO/PSL straty na podatku VAT wyniosły 262 mld zl. Ciekawym jest także to, ze nawet marne wyniki miał wtedy PKN ORLEN. Zysk Orlenu za lata 2007 do 2015 - tylko 2,9 mld, za PIS od 2016 do 2019 - 20,9 mld zł!! No i wtedy nawet ta "biedna " firma dostawała pomoc z budżetu. Dane w raportach rocznych na stronie UOKiK. Ciekawe jest to, ze za rządów PO wpływy do budżetu nie rosły, a teraz b. szybko rosną i rząd ma kasę na realizację wielu socjalnych programów i ta kasa trafia do ludzi, a nie do złodziei i wszelkiej maści aferzystów!!!!!!!! Dochody budżetowe w latach: 2012 r. – 287 594,6 mln zł, 2013 r. - 279 915,2 mln zł, 2014 r. - 283 542,7 mln zł, 2015 r. - 289 136,7 mln zł. 2016 r. - 314 683,6 mln zł, 2017 r. - 350 499,1 mln zł. 2018 r. – 380 077,1 mln zł, w 2019 r. – 400575 mln zl. Co najciekawsze wpływy do budżetu w 2018 roku są większe o ponad 90 mld zl w porównaniu z 2015 rokiem, kiedy to rządzili "geniusze" z PO. A w 2019 roku są wyższe o 111,4 mld zl. W porównaniu z 2015 rokiem. No i dlatego ten rząd ma kasę dla ludzi!. A za rządów PO/PSL na NIC nie było PINIĘDZY. Płace zamrożono na 8 lat i wielu ludzi nie dostało ŻADNEJ podwyżki. I po jakie licho taki rząd, który prowadził Polskę do dziadostwa, wysprzedawał majątek i jednocześnie zadłużał na potęgę kraj , a ludzi i traktował jak niewolników i śmieci proponując im umowy śmieciowe? PO może popierać tylko aferzysta i złodziej , bo im się wtedy żyło doskonale, kradli i byli bezkarni lub skończony nieuk saletra, nie mający o niczym nawet zielonego pojęcia.
2020-07-03 18:21:36
jasper: Kilka dni kampanii PADa: - debata oddana walkowerem, - ulaskawienie pedofila, - tansza musztarda i podpaski, - "warszawka" i krakowska inteligencja. Prezydent polskich spraw?
2020-07-03 18:31:09
jasper: &cwaniaczkowy pogromca - PAD „ Nie chce polityki napychania kieszeni warszawskiemu salonowi". Skoro tak, no to panie Duda, wez sie pan za pana Szumowskiego i jego "Szumowski & family". Wez sie pan za pana Matolusza, co to pare dzialek przytulil. To nic , ze we Wroclawiu. On przeciez warszawski salon pelna geba. Wez pan spytaj pania „glucha” Emilewicz o kariere jej meza. Zapytaj pana Sasina o pakiety wyborcze na wybory, ktorych nie bylo, bo byc nie moglo. Wez tez, panie Dudo i zapytaj pana handlarza bronia o te 1200 respiratorow, co to uratowaly zycie milionom Polek i Polakow, zanim przyjechaly. No i zapytaj pana instruktora narciarskiego o certyfikaty maseczek, ktore pan Matolusz kupilby nawet od diabla. No, panie Duda, do roboty! Czekamy na odpowiedz.
2020-07-03 18:40:04
jasper: - [ ] Gest ulaskawienia pedofila przez PAD pokazuje, ze istnieje ciche przyzwolenie na wykorzystywanie seksualne dzieci. Rozumiem - rodzina rzecz swieta ale przymykanie oczu na patologie to chore i daje zielone swiatlo innym pedofilom, szczegolnie w sutannach. Obronca pedofili wraz z Ziobro. I taki typ ma czelnosc twierdzic, ze LGBT to ideologia, a nie ludzie? A pedofilia to tez ideologia, nie ludzie? Czy to zgwalcone dziecko to tez ideologia... nie czlowiek? Obrzydzenie bierze, ze taki czlowiek jest prezydentem.
2020-07-03 23:34:44
Pogromca pogromców i cwaniaczków: Jaka debata jasper? W TVN największej szczujni? Cacuś biegnie do stacji, która na co dzień go popiera i w dodatku, która ma zagranicznego właściciela i razem z tą stacją dyktują prezydentowi kiedy i gdzie mam przyjść na debatę? Buhaha:) Debata miała być 6 lipca w Końskim i to Cacuś wydygał. O całej sprawie z ułaskawieniem sam sobie doczytaj bo fakty chyba są inne niż przedstawia ci je ww szczujnia. Akurat wasz Cacuś wyrażał się pochlebnie o R. Polańskim żeby biedaka nie narażać bo on taki zasłużony dla kraju. W 2016 roku, gdy w Sejmie głosowano projekt wprowadzający rejestr przestępców seksualnych PO wstrzymała się od głosu, ale wasz Trzaskowski nie wziął udziału w głosowaniu.
2020-07-04 08:12:08
jasper: Odnosnie ulaskawienia pedofila - Duda powtarzal, ze jest to prosba „doroslej osoby, ktora chce byc razem”, wszystkie zainteresowane strony, sady i prokuratura wyrazily zgode". Z tym, ze ofiara pedofila jest uzalezniona finansowo od niego ( jego mieszkanie) i mozliwe, ze jest szantazowana. I tutaj jest problem, o ktorym Duda wie ale mu nie przeszkadza. Pytanie - dlaczego Ziobro chce po 50 latach procesu dla Romana Polanskiego, skoro dorosla juz osoba dawno mu wybaczyla (otrzymala tez odszkodowanie) i prosi, by dac spokoj w tej sprawie? Obluda, klamstwo obecnie rzadzacych nie zna granic. Sluchaj dalej rezimowej i wypisuj tutaj bzdury z paskow tejze. Kurski wie, ze ciemny lud wszystko kupi, jak pieknie to kiedys okreslil. Pieknie wypowiedzial sie o takich jak ty, cwaniaczkowy pogromco, lepiej nie mogl.
2020-07-04 17:04:14
Pogromca pogromców i cwaniaczków: jasper czy ty taki jesteś tępy osioł czy takiego z siebie robisz? Osoba o której piszesz odsiedziała karę a Polański nie taka różnica. Poza tym dorosła osoba, która była ofiarą nie musi jak nie chce mieszkać ze sprawcą.
2020-07-04 17:40:07
jasper: Bardzo dziwne, ze tak bardzo bronisz pedofila w rodzinie. Ale nie dziwie sie, tych w sutannach tez bronisz, bo nigdzie nie widac wpisow potepienia. Reka reke myje. Dla przypomnienia - Polanski byl w wiezieniu w Ameryce. A co do „tepy osiol” to o sobie zapewne piszesz :) Takim ja ty, to juz nic nie pomoze. Czytaj dalej paski na TVP, bo szare komorki i tak juz nic innego nie przyswoja. Koniec dyskusji.
2020-07-04 17:40:10
jasper: Bardzo dziwne, ze tak bardzo bronisz pedofila w rodzinie. Ale nie dziwie sie, tych w sutannach tez bronisz, bo nigdzie nie widac wpisow potepienia. Reka reke myje. Dla przypomnienia - Polanski byl w wiezieniu w Ameryce. A co do „tepy osiol” to o sobie zapewne piszesz :) Takim ja ty, to juz nic nie pomoze. Czytaj dalej paski na TVP, bo szare komorki i tak juz nic innego nie przyswoja. Koniec dyskusji.
2020-07-04 18:25:40
Pogromca pogromców i cwaniaczków: Zadziwiająca teoria. Tak to sobie sam tłumaczysz? Jak nie widzisz słów potępienia to jestem winny? Nie sądź abyś nie był sądzony! Tak to jest jak się wiedzę czerpie z TVN i Wybiórczej
2020-07-04 22:54:52
i67: jasper: Proszę zmień leki .... no chyba że jedziesz na tym co nitras ....to by dużo tłumaczyło .......
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: