Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

TVP na cieszyńskim szlaku kobiet

Cieszyńskie kobiety będą bohaterkami programu TVP2. Chodzi o panie, które w różny sposób zasłużyły się dla miasta i regionu i znalazły swoje miejsce na cieszyńskiej Uliczce Kobiet.

W najbliższy wtorek, 11.03 o godz. 6.35 w II programie TVP będzie można zobaczyć film dokumentalny "Uliczka cieszyńskich kobiet". Jak informuje Urząd Miasta, dwudziestominutowy film opowiada tylko o kilku bohaterkach cieszyńskiego szlaku i został nakręcony w konwencji, która musiała spełnić wymogi programu.

Z  powodu ograniczonego czasu w filmie nie znalazły się wszystkie panie z Uliczki: - Niemniej sam fakt, że dostrzeżono lokalne bohaterki i ich działalność jest bardzo cenny - komentuje UM Cieszyn. - Z pewnością jest to promocja regionu. Cieszyńskim szlakiem kobiet ekipę prowadzi autorka książek o cieszyńskich kobietach i przewodniczka Władysława Magiera. Opowiadają o nich rodziny i znajomi, a pokazane zostało również nasze miasto i dokumenty związane z tematem.

Uliczka Cieszyńskich Kobiet to idea, która pojawiła się w 2010 roku. Jej celem jest uhonorowanie niezwykłych kobiet, które odegrały ważną rolę w historii Śląska Cieszyńskiego. Po Szlaku oprowadza autorka trzech tomów Cieszyńskiego Szlaku Kobiet, który opowiada o paniach uhonorowanych na Uliczce Cieszyńskich Kobiet.

Jeśli komuś nie uda się wstać wcześnie we wtorek, program będzie powtórzony w niedzielę - 16.03 o godz. ok. 17.00 w TVP INFO.(red.)

źródło: OX.PL/mat.pras.
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: