Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Turniej Rodzin Zastępczych

W sobotę 7 czerwca br. w Ośrodku Pomocy Dziecku i Rodzinie?Dom Dziecka w Międzyświeciu odbył się już po raz VI Turniej Rodzin Zastępczych.

W tym roku po raz pierwszy Turniej zorganizowało Stowarzyszenie Rodzicielstwa Zastępczego i Adopcyjnego „Tęczowa Przystań” w Cieszynie przy współpracy Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Cieszynie. - W Turnieju wzięło udział ponad 275 osób, w tym 141 dzieci. Pogoda bajka, na niebie ani jednej chmurki, zimne napoje miały wzięcie. Oficjalnie Turniej Rozpoczęła Pani Prezes Stowarzyszenia Małgorzata Ratajczak, wspierana przez Wicestarostę Powiatu Cieszyńskiego Pana Jerzego Pilcha, dyrektora PCPR w Cieszynie Panią Kazimierę Kawulok, Prezes Oddziału Powiatowego TPD w Cieszynie Panią Danutę Łabaj oraz Panią Ilonę Pietruszek Wiceprezeskę Stowarzyszenia „Tęczowa Przystań”. Gościliśmy również Przewodniczącego Rady Powiatu Cieszyńskiego Pana Stanisława Kubicius - relacjonuje Andrzej Maciejczek.

W tym dniu największym powodzeniem cieszyły się zimne napoje oraz dmuchana zjeżdżalnia z trampoliną dla najmłodszych, gdzie nad bezpieczeństwem dzieci czuwał Pan Marek wraz z Panią Andżeliką, a wierzcie mi, mieli co ogarniać . Starsze dzieci uczestniczyły w turnieju piłki nożnej 3-osobowej. Dla najmłodszych był zorganizowany mini tor przeszkód z nagrodami: - Miej więcej w połowie trwania Turnieju zjawili się Wojowie Średniowieczni ze swoimi Pannami. Zaprezentowali krótkie sceny walki na miecze. Zaprosili do zabawy również dzieci. W pierwszej konkurencji odbyła się walka na to-pory (pory warzywa nie topory) a następnie odbył się konkurs przecinania na pół głowy... spokojnie, była to głowa kapusty. Techniki były różne od jednego cięcia i główka pękała na pół, po zadawanie ciosów krótkich ale szybkich – tu główka pokrążona idealnie do bigosu. Niesamowicie gorąco, a Wojowie poubierani jakby szli na Sybir – hełmy, kolczugi, skórzane ubrania, ciężkie tarcze i miecze, na szczęście zaopatrzenie wody podołało ich pragnieniu – źródło nie wyschło. Po Wojach przyszła pora na przeniesienie się w XXI wiek i zaczęła się Mini Dyskoteka dla najmłodszych - opisuje Andrzej Maciejczek .

Organizatorzy dziękują sponsorom za hojne wsparcie.(red./mat.pras.)

źródło: OX.PL/mat.pras.
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: