Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Mundial... po Bożemu!

Modlitwa o atrakcyjne widowisko i porywającą rywalizację zawodników podczas Mistrzostw Świata w piłce nożnej to tylko podstawowe z celów, które obrał sobie pastor Jan Byrt, planując ekumeniczne nabożeństwa z okazji Mundialu 2014. Zorganizował również losowanie piłek z autografami znanych osób, które można otrzymać po nabożeństwie.

Jak podaje ks. Jan Byrt z parafii ewangelickiej w Szczyrku Salmopolu dziś, 16 czerwca, odbyło się pierwsze z 5 nabożeństw ekumenicznych z okazji Mundialu w Brazylii 2014. - Naturalnie zadaniem Kościoła jest zwiastowanie Ewangelii i to uczyniliśmy na nabożeństwie. Pod koniec jednak rozlosowaliśmy Bożą 11, czyli pierwszych 11 piłek, które to Boże 11 będziemy rozlosowywać przez kolejne 4 nabożeństwa. Kościół to Boża drużyna, która musi wzajemnie współpracować i nie żyć egoistycznie. Trzeba widzieć drugiego człowieka, bo tylko wspólnie grając możemy wygrać mecz życia. Trzeba więc słuchać trenera, którym jest Bóg. A on uczy, aby nie być egoistą i współpracować z drugim - słabszym - zawodnikiem. Aby jemu też dać szansę. - tłumaczy ks. Jan Byrt. Losowanie dało wiernym wiele radości. Również dla tych, którzy nic nie wylosowali, przewidziane były nagrody pocieszenia.

Piłki przekazywało parafii wiele wysoko postawionych osób: politycy, burmistrzowie, wojewoda śląski, prezes PZPN, minister sportu, a także sportowcy, jak Adam Małysz czy Piotra Żyła. Nie zabrakło również specjalnego ezgamplarza od samego Prezydenta Polski - Bronisława Komorowskiego.

Ks. Jan Byrt zapowiada, że jeszcze będzie szansa na zdobycie wyjątkowej piłki - Kolejne losowanie będzie miało miejsce w następną niedzielę po nabożeństwie ekumenicznym 22 czerwca 2014. Piłka z autografem Adama Małysza i Piotra Żyły zostanie rozlosowana 20 lipca wśród tych uczestników nabożeństw, którzy do 29 czerwca na adres e-mailowy Parafii Ewangelickiej salmopol@wp.pl prześlą informacje i wytypują Mistrza Świata w Mundialu w Brazylii. Zapraszamy na kolejne nabożeństwa ekumeniczne do Szczyrku.

źródło: ox.pl
dodał: LB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: