Trzysetowa batalia o złoto

Jakub Kołowiecki, reprezentujący barwy klubowe KT Kubala Ustroń, wspólnie z Igorem Bartnikiem dotarli do finału debla w Międzynarodowym Turnieju Młodzików „Szczawno-Zdrój Cup”. W starciu o końcowy triumf stoczyli trzysetową batalię.

Jakub Kołowiecki oraz Igor Bartnik (KS Calisia Tenis Pro Kalisz) przystąpili do rywalizacji rozstawieni z „3”, dlatego w pierwszej rundzie otrzymali wolny los. W ćwierćfinale zmierzyli się z Oliwierem Krakowieckim oraz Ignacym Rotko i pierwszą partię wygrali 7:5, ale rywale odpłacili się tym samym rezultatem w drugim secie, dlatego o zwycięzcach rozstrzygnął super tie-break. W decydującej partii więcej zimnej krwi zachowali Kołowiecki i Bartnik, którzy zwyciężyli 15:13.

W półfinale czekała na tenistów Kubala Ustroń i Calisia Tenis Pro Kalisz jeszcze wyżej zawieszona poprzeczka, ponieważ na ich drodze stanęli Słowacy. Nasi południowi sąsiedzi zostali rozstawieni z numerem „2”, ale polscy tenisiści poradzili sobie z nimi w dwóch setach, wygrywając 6:4, 6:3. O złoty medal zmierzyli się z polsko-hiszpańską parą. Otwierającą partię wygrali Beltran Serrano De Pablo Perez De Herrasti oraz Jan Marceli Lipka (6:3), ale Kołowiecki i Bartnik w tie-breaku drugiego seta przechylili szalę na swoją stronę, wygrywając 7:6, dzięki czemu doprowadzili do super tie-breaka. W nim triumfowali tenisiści rozstawieni z „1” – 10:8.