Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Nowe wozy dla OSP Puńców, OSP Jaworzynka Centrum i OSP Landek w Jasienicy

Ministerstwo przyznało dofinansowania na zakup sprzętu dla OSP. Na liście trzy OSP ze Śląska Cieszyńskiego. Do Jaworzynki pojedzie ciężki wóz bojowy, do OSP Landek średni, do Puńcowa zaś leki.

Jak informuje Komenda Głowna Państwowej Straży Pożarnej, Wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Wiesław Leśniakiewicz zatwierdził zestawienie jednostek OSP, które w 2024 r. otrzymają dofinansowanie na zakup samochodów ratowniczo-gaśniczych.

Dzięki dofinansowaniu do strażaków ochotników z całego kraju trafią 292 nowe pojazdy. Do jednostek OSP trafi 55 ciężkich, 140 średnich i 83 lekkich samochodów ratowniczo-gaśniczych oraz 14 pojazdów innego rodzaju.

Na ministerialnej liście znalazły się także OSP ze Śląska Cieszyńskiego: Ochotnicza Straż Pożarna w Jaworzynce-Centrum, do której trafi ciężki samochód ratowniczo-gaśniczy, OSP Landek z Gminy Jasienica, do której pojedzie średni samochód ratowniczo-gaśniczy, z kolei do OSP w Puńcowie trafi lekki samochód ratowniczo-gaśniczy.

- Mamy to! Ochotnicza Straż Pożarna w Puńcowie wzbogaci się o nowy samochód ratowniczo-gaśniczy! […] Warto zaznaczyć, iż jest to kolejny samochód pożarniczy, który już wkrótce zasili zasoby gminnych jednostek OSP. Do tej pory lekkie samochody ratowniczo-gaśnicze otrzymały bowiem jednostki w OSP Bażanowicach (2019 r.) i OSP Godziszowie (2021 r.), a średnie - OSP w Cisownicy (2020 r.), OSP w Goleszowie (2022 r.) oraz OSP w Kisielowie (2023 r.). Cieszę się, iż nasze wspólne starania po raz kolejny przynoszą efekty! – cieszy się Sylwia Cieślar, Wójt Goleszowa na swoim facebookowym profilu.

 Pełna lista OSP z dofinansowaniem (pdf)

 

NG/mat.pras.

źródło: ox.pl
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: