Trzyniec zwycięża w derbach!

Stalownicy sięgnęli po piąty komplet punktów z rzędu, pokonując w derbowym starciu Vitkovice aż 7:1. Hokeiści spod Jaworowego wciąż pozostają na pozycji wicelidera, gdyż nie zawahała również Sparta, która obecnie otwiera ligową tabelę.

- Wyglądało to jak spotkanie towarzyskie, w którym nie liczy się wynik – ocenił pierwszą tercję Vaclav Varada w wykonaniu swoich podopiecznych. Stalownicy inkasowali już w 5. minucie, po bramce Malleta, ale już na początku drugiej odsłony zdołali wyrównać, a w 23. minucie Erik Hrna wyprowadził gospodarzy na prowadzenie.

Jak się później okazało, druga tercja okazała się kluczowa, gdyż Stalownicy dołożyli jeszcze kolejne trzy trafienia, a w ostatniej części spotkania dwukrotnie skierowali krążek do bramki gości. – Jestem szczęśliwy z zawodników, iż uświadomili sobie, że stylem zaprezentowanym w pierwszej tercji nie da się wygrywać. W następnych odsłonach zaczęliśmy stwarzać sobie sytuacje, które następnie wykorzystywaliśmy, co pozwoliło nam kontrolować spotkanie – dodał szkoleniowiec HC Ocelari Trinec.

Trzyniec pozostaje na drugim miejscu w Tipsport Extralidze z dwoma punktami straty do Sparty, ale Stalownikom wciąż pozostaje do rozegrania jeszcze zaległe spotkanie. Następny mecz czeka ich w najbliższy piątek (5.02), a na ich drodze staną zawodnicy HC Olomouc.