Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Trzyniec zdeklasował tryumfatora sezonu zasadniczego!

Taki Trzyniec chcemy oglądać w akcji! Mistrzowie Czech, w przedostatniej kolejce rundy zasadniczej (przyp. red. - w 51.), odnieśli wysokie zwycięstwo na lodzie Liberca. Jedną z bramek dla Stalowników zdobył Aron Chmielewski (na zdj.).

Już wcześniej było wiadome, iż gospodarze po zakończonym spotkaniu wzniosą Puchar Prezydenta dla najlepszego zespołu sezonu zasadniczego. Jednak podopieczni Vaclava Varadi popsuli im świąteczne nastroje, odnosząc przekonywujące zwycięstwo.

Stalownicy świetnie rozpoczęli, ponieważ nie ubiegło 60 sekund i już prowadzili za sprawą Martina Ruzicki. Hokeiści spod Jaworowego kontynuowali strzelanie w kolejnych dwóch tercjach. Na listę strzelców wpisali się Matej Stransky, Tomas Marcinsko oraz Aron Chmielewski, który ustalił końcowy rezultat.

- Oczywiście, cieszę się z wyniku. Od pierwszego wznowienia graliśmy dobrze, szybko poruszaliśmy się po lodzie, stwarzaliśmy sobie okazje i stopniowo podwyższaliśmy prowadzenie. W trudnych momentach podtrzymał nas w bramce Jakub Stepanek. Cieszę się, że opamiętaliśmy się po nieudanym meczu z Pardubicami (przyp. red. Trzyniec przegrał niespodziewanie, 2:3) – przyznał Vaclav Varada.

Stalownicy plasują się na trzeciej pozycji, ale wciąż mogą zakończyć sezon zasadniczy lokatę wyżej. Warunkiem jest pokonanie Pilzna (w piątkowym meczu) za trzy punkty i potknięcie Sparty z Ołomuńcem.

 

AP

źródło: ox.pl
dodał: Andrzej Poncza

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: