Trzyniec w półfinale!

Stalownicy awansowali do 1/2 finału play-off, pokonując Kometę Brno w dzisiejszym spotkaniu i uzyskali przepustkę do najlepszej "4" już po czwartym meczu. Z kim przyjdzie się zmierzyć hokeistom spod Jaworowego w walce o finał?

Stalownicy mogli sobie zapewnić awans do najlepszej „4” już dziś, ale do tego potrzebowali zwyciężyć również w drugim spotkaniu w Brnie. Gospodarze nie zamierzali składać broni i otworzyli wynik spotkania w 13. minucie. Jednak na odpowiedź hokeistów spod Jaworowego nie trzeba było zbyt długo czekać, ponieważ już po niecałych czterech minutach wyrównał Jack Rodewald.

Kluczowy okazał się początek drugiej odsłony. Trzyniec szybko objął prowadzenie, za sprawą Mateja Stransky’ego, a chwilę po nim prowadzenie podwyższył Patrik Hrehorcak, który dodatkowo przypieczętował tryumf Stawloników, ustalając końcowy rezultat w trzeciej tercji – 1:4 – i hokeiści spod Jaworowego mogli zacząć świętować awans już po czwartym spotkaniu.

- Chciałbym podziękować moim zawodnikom i pogratulować im awansu – przyznał Vaclav Varada. – Cieszymy się na półfinał. Zawodnicy bardzo dobrze prezentowali się w ataku, stwarzali sobie liczne sytuacje i szybko poruszali się po lodzie. W każdym meczu świetnie w bramce spisywał się Kacetl, który zlikwidował sporo szans Komety – dodał szkoleniowiec Stalowników.

⚪? KONEC | ✅✅✅✅ - ve čtvrtfinále máme hotovo!

Opublikowany przez HC Oceláři Třinec Czwartek, 25 marca 2021

Już wiemy, z kim przyjdzie się zmierzyć Stalownikom w 1/2 finału. Na ich drodze staną hokeiści Mladej Boleslav, którzy w sezonie zasadniczym uplasowali się na trzeciej pozycji. W drugiej parze pólfinałowej Sparta zmierzy się z Libercem.