Trzyniec umocnił się na prowadzeniu

Sympatycy ekipy spod Jaworowego mogą spać spokojnie. Trzyniec odniósł czwarte zwycięstwo z rzędu i umocnił się na prowadzeniu w Tipsport Extralidze.

Mistrzowie Czech nie mogli sobie wymarzyć lepszego rozpoczęcia niedzielnego spotkania z Karlovymi Varami, ponieważ już w 12. minucie prowadzili różnicą dwóch trafień. Stalownicy dołożyli kolejne gole w następnych dwóch tercjach i w pełni kontrolowali przebieg meczu. Ostatecznie, Trzyniec odniósł pewne zwycięstwo – 5:2 – i aktualnie ma siedem punktów przewagi nad Mountfield HK, który plasuje się na pozycji wicelidera.

- Odegraliśmy bardzo dobre spotkanie. Były momenty, kiedy świetnie radziliśmy sobie w ich tercji obronnej i mieliśmy znaczną przewagę – przyznał Marek Zadina. – To ważne trzy punkty do tabeli – dodał asystent Vaclava Varadi.