Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Trzyniec. Szkoły i przedszkola będą ogrzewane

Trzyniecki magistrat przekonuje, że nie będzie obniżał minimalnych temperatur w tamtejszych szkołach i przedszkolach.

Opublikowane zostało stanowisko miasta dotyczące trwających w Czechach dyskusji o obniżeniu minimalnych temperatur w szkołach i przedszkolach. - Władze miasta Trzyniec spotkały się w ostatnich dniach z przedstawicielami szkół i biorąc pod uwagę obecną sytuację na świecie, intensywnie poszukują oszczędności. Będą one dotyczyły na przykład instalacji nowoczesnych technologii czy bardziej ekonomicznych systemów - czytamy na oficjalnym portalu miasta.

Co więcej, szkoły w Trzyńcu ogrzewane są nie gazem ziemnym, a ciepłem wyprodukowanym w tamtejszej hucie, które jest dużo tańsze. Ponadto miasto ma stałą cenę energii elektrycznej zagwarantowaną do końca przyszłego roku. - Temperatura w klasach nie spadnie, nie ma ku temu powodów - uspokajają władze.

Magistrat dodaje też, że w dalszym ciągu będzie w kontakcie z dyrektorami szkół. - Każdy, kto śledzi to co dzieje się na świecie wie, że sytuacja jest skomplikowana, ale nie ma powodów do paniki. W przypadku wątpliwości co do temperatur w poszczególnych szkołach, rodzice mogą skontaktować się z dyrekcją lub wydziałem oświaty, kultury i wychowania fizycznego gminy - kończą władze miasta.

KR/MU Trinec

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: