Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Trzyniec się wzmacnia!

Jeszcze niedawno Vaclav Varada podkreślał, że w jego zespole są potrzebne posiłki w ofensywie. Do Trzyńca, na początku grudnia, trafił Roman Szturc, a teraz mistrzowie Czech ogłosili, iż drużynę wzmocni kanadyjski hokeista pochodzenia polskiego – Wojtek Wolski.

Doświadczenie. Z pewnością tego nie brakuje 33-letniemu Wolskiemu, który w dotychczasowej karierze występował w dwóch najsilniejszych ligach na świecie – w NHL oraz KHL. Przywdziewał barwy klubowe m.in. New York Rangers oraz Colorado Avalanche.

Wolski urodził się w Zabrzu, ale rodzice postanowili emigrować do Kanady w 1988 roku. – Urodziłem się niedaleko Trzyńca. Teraz będzie mogła mnie obserwować w grze moja rodzina. Będę grał dla polskich i czeskich kibiców, więc się cieszę – twierdzi 33-letni zawodnik, który w tym sezonie występował w chińskim Kunlun Red Star, a podczas ostatniego Pucharu Spenglera w Davos zagrał w szwajcarskim zespole - HC Ambri-Piotta.

- Już w ubiegłym sezonie Trzyniec był świetny – broni przecież mistrzowskiego tytułu. Widziałem Stalowników podczas 93. edycji Pucharu Spenglera i grali bardzo dobrze. To zespół, który chce wygrywać i stawia sobie wysokie cele. Uważam to za szansę i jestem zadowolony, że mogę być częścią tej drużyny – dodał kanadyjski hokeista w rozmowie dla oficjalnej strony klubu.

 

AP

źródło: ox.pl
dodał: Andrzej Poncza

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-01-02 13:58:10
karol50: Akurat Szturc to jest super wzmocnienie , pokazał się też na Spengler Cup , katastrofa
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: