Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Msza św. z udziałem pary prezydenckiej

W środę (01.01.20) w Kościele pw. Św. Pawła od Krzyża w Wiśle w uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi i Dzień Modlitwy o pokój na świecie odbyła się Msza św. z udziałem pary prezydenckiej. Fot: Mariusz Jaszczurowski
źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

16
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-01-02 11:06:41
krzysztofmn: obłuda, zakłamanie, krzywoprzysięstwo - tak mu dopomógł bóg
2020-01-02 12:49:30
tom lem: ... już myślałem, że ci krzysio + coś zaszkodziło na Sylwestrowej imprezie;-)
2020-01-02 14:53:52
tuluza: kmn : chory czlowiek, przesiąknięty nienawiścią !!!!
2020-01-02 22:09:17
krzysztofmn: tuluza, wyjątkowo się zgadzam - mam podobne a nawet gorsze zdanie o adrianie
2020-01-03 00:00:37
Jura Stela: Ofiara mszy w intencji ..... Czy oni nigdy Biblii nie czytali i nie wiedzą, że ofiara Jezusa była doskonała i złożona raz na zawsze? Każda ofiara mszy jest negacją doskonałej ofiary złożonej przez Jezusa na krzyżu, RAZ NA ZAWSZE!
2020-01-03 04:47:52
krzysztofmn: gdyby bóg istniał, bez wątpienia by zagrzmiał - no, albo co najmniej się uśmiał...㋡
2020-01-03 08:41:37
donekT: To czyńcie na moją pamiątkę! To jest Ciało moje za was [wydane]. Czyńcie to na moją pamiątkę. Podobnie, skończywszy wieczerzę, wziął kielich, mówiąc: Ten kielich jest Nowym Przymierzem we Krwi mojej. Czyńcie to, ile razy pić będziecie, na moją pamiątkę. Ilekroć bowiem spożywacie ten chleb albo pijecie kielich, śmierć Pańską głosicie, aż przyjdzie.
2020-01-03 11:43:56
krzysztofmn: facet, ty chyba faktycznie masz poważne problemy z tożsamością..㋡
2020-01-03 14:08:24
Jura Stela: @donekT, bardzo dobry cytat, który mówi o sposobie wspominania ofiary Jezusa na krzyżu, złożonej raz na zawsze przez bezgrzesznego Jezusa, a nie składaniu ofiary mszy, składanej codziennie w tysiącach miejsc na świecie przez katolickich kapłanów, których morale nie ma znaczenia.
2020-01-03 16:22:31
donekT: Z czego ten cytat wynika??? Na bazie czego powstał??? Na czym miała polegać ohyda spustoszenia opisywana przez Daniela?
2020-01-03 17:25:24
Jura Stela: Z tego cytatu wynika, że Pan Jezus nakazał wspominać swoim wyznawcom jego ofiarę, złożoną za grzech człowieka. Kazał wspominać ofiarę, a nie składać ofiarę. Jego ofiara była złożona raz na zawsze! Z innych miejsc Biblii wiemy, że przez swoją ofiarę zlikwidował kapłaństwo Starego Testamentu, sprawując kapłaństwo nieprzechodnie. Ohyda spustoszenia, to zupełnie inny temat. A teraz inne pytanie: W co trzeba wierzyć, aby dostąpić zbawienia: 1. w skuteczność doskonałej ofiary złożonej na krzyżu raz na zawsze przez bezgrzesznego Jezusa, 2. czy w skuteczność ofiar mszy składanych codziennie stale na nowo przez katolickich księży-kapłanów, których morale – zgodnie z art. 1128 Katechizmu Katolickiego – nie ma znaczenia? Jakie są logiczne skutki ewentualnych odpowiedzi: A. Jeśli trzeba wierzyć w (1), to ofiary mszy nie mają racji bytu. B. Jeśli trzeba wierzyć w (2), to Pan Jezus umierał nadaremnie. C. Gdyby ktoś chciał powiedzieć, że zarówno w (1) i (2), to by znaczyło, że ofiara Jezusa nie była ani doskonała, ani skuteczna do zbawienia, skoro musi być uobecniania / powtarzana w ofierze mszy. Każdy trzeźwo myślący człowiek odpowie, że prawdziwą jest odpowiedź A.
2020-01-03 18:01:45
donekT: Nie odniosłeś się do kwestii, na jakiej podstawie została zredagowana Biblia, z czego wynika;), Na czym polega owo Nowe Przymierze? Jak grzech przyszedł na świat wg. Biblii? Jak grzech został odkupiony? Po co Apostołowie nakładali sobie ręce, jak zostało napisane: "Z tej właśnie przyczyny przypominam ci, abyś rozpalił na nowo charyzmat Boży, który jest w tobie przez nałożenie moich rąk"??? Po co Piotr i Jan udali się do Samarii, jak zostało napisane: "Kiedy Apostołowie w Jerozolimie dowiedzieli się, że Samaria przyjęła słowo Boże, wysłali do niej Piotra i Jana, którzy przyszli i modlili się za nich, aby mogli otrzymać Ducha Świętego.", dlaczego Filip nie mógł tego uczynić? Ohyda Spustoszenia jak najbardziej wiąże się z poruszonym przez Ciebie tematem, dotyczy również spraw Czasów Ostatecznych. ZBAWIENIE (do życia) zależy od Istoty Najwyższej, która Zbawia i adekwatnej woli człowieka, który wyraża takową chęć. PS Zostało napisane:"Wprawdzie Syn Człowieczy odchodzi, jak o Nim jest napisane, lecz biada temu człowiekowi, przez którego Syn Człowieczy będzie wydany. Byłoby lepiej dla tego człowieka, gdyby się nie narodził".- Jak Ty rozumiesz przytoczoną kwestię?
2020-01-03 22:41:38
Jura Stela: DonekT, skaczesz z tematu na temat. Czy nie rozumiesz takiej prostej informacji, że ofiara złożona przez Jezusa była doskonała, nie trzeba jej uzupełniać, powtarzać, uobecniać, czy jeszcze coś tam. Czy nigdy nie czytałeś, że Jezus Chrystus wstąpił do nieba i tam wstawia się za tymi, którzy przez niego przychodzą przed tron Bożej łaski, że jest On jedynym pośrednikiem do Ojca w niebie? Lekcja, którą Piotr wyciągnął Piotr z faktu, że Duch Święty został wylany na Samarytan i Rzymian w jego obecności była taka, że Pan Bóg buduje jeden Kościół z wszystkich narodów, którego kamieniem węgielnym i głową, w zależności jaką metaforą sie posłużymy, jest Jezus Chrystus. Znasz Apostolskie Wyznanie Wiary? Mówi ono wyraźnie o Jezusie: "Wstąpił na niebiosa, siedzi po prawicy Boga Ojca wszechmogącego,skąd przyjdzie sądzić żywych i umarłych. ...." Baśń o tym, że rzekomo Pan Jezus zstępuje z nieba i kryje się w hostii w chwili gdy katolicki ksiądz, którego morale nie ma znaczenia, wypowie słowa "To jest ciało moje", została zmyślona w IX wieku przez mnicha Radbertusa, a papiestwo przyjęło ja dopiero w roku 1215, kiedy duchowni uświadomili sobie, że ta baśń daje im władzę nie tylko nad sumieniami ludzi, ale nas samym Jezusem, który na ich słowa ma rzekomo zstąpić z nieba i ukryć się w hostii, którą teraz księża mogą dać do zjedzenia wiernym, albo schować takiego Jezusa w Tabernakulum. Ta baśń niewiele ma wspólnego z nauczaniem Biblii. Sądzę, że to wystarczy, abyś zrozumiał, że ofiara Jezusa była doskonała, złożona raz na zawsze. Z mojej strony to wszystko w tym temacie.
2020-01-03 23:33:12
donekT: Jura Stela, Dlaczego imputujesz mi twierdzenia, których nie wyraziłem??? Masz jakieś problemy z odniesieniem się do przedstawionych kwestii, które jak najbardziej wiążą się z poruszonym przez Ciebie Jura Stela tematem? Jura Stela pochyl się nad jeszcze jedną kwestią, mowa o pojęciu CZASU. Jak Ty myślisz, z czym jest związany CZAS i czy w jakiś sposób dotyczy Istoty Najwyższej? Zostało napisane: Otóż zapewniam was, że nikt, pozostając pod natchnieniem Ducha Bożego, nie może mówić: Niech Jezus będzie przeklęty! Nikt też nie może powiedzieć bez pomocy Ducha Świętego: Panem jest Jezus. Różne są dary łaski, lecz ten sam Duch. Proście, a będzie wam dane; szukajcie, a znajdziecie; kołaczcie, a otworzą wam. Albowiem każdy, kto prosi, otrzymuje; kto szuka, znajduje; a kołaczącemu otworzą. Bo kto ma, temu będzie dodane, i nadmiar mieć będzie; kto zaś nie ma, temu zabiorą również to, co ma. On im odpowiedział: Wam dano poznać tajemnice królestwa niebieskiego, im zaś nie dano. >>>> Kiedy zostało ukształtowane WYZNANIE WIARY???;) PS Co do Szymona Piotra, tematu Kościoła złożonego ze wszystkich narodów, zostało to już wcześniej w ujęciu biblijnym podjęte, jak zostało napisane: Poszedł Szymon Piotr i wyciągnął na brzeg sieć pełną wielkich ryb w liczbie stu pięćdziesięciu trzech. A pomimo tak wielkiej ilości, sieć się nie rozerwała. Jak można zauważyć, Ty Jura Stela fascynujesz się TEORIAMI SPISKOWYMI, ostatnio to hobby staje się popularne;) Polecam drugą część Instrukcji Przebudzenia Igora Witkowskiej, tam dopiero są "ciekawostki";)
2020-01-04 06:20:37
krzysztofmn: Jura, z usmarkanym nie pojesz, z głupim nie pomówisz - żalu nie ma
2020-01-04 11:24:27
donekT: Pozostaje tylko niektórym udać się do ŚWIETLICY.... Krytyki Politycznej... epicentrum twórczej destrukcji. Albo pod cieszyński ratusz, na klęcznik oczywiście.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: