Trzyniec pozostaje liderem Tipsport Extraligi!

Niestety, hokeiści HC Ocelari Trinec ponieśli porażkę w ramach 11. kolejki Tipsport Extraligi, ale utrzymali pozycję lidera. Podopieczni Vaclava Varadi przegrali na lodzie przedostatnich Pardubic.

Kibice, którzy wybrali się na piątkowe spotkanie, musieli czekać na otwarcie wyniku do drugiej tercji. To gospodarze wyszli na prowadzenie w 21. minucie za sprawą Harju. Nie upłynęły trzy minuty, a hokeiści Pardubic cieszyli się z drugiego trafienia. Stalownicy zdołali odpowiedzieć tylko jednym golem – Vladimir Dravecky zdobył kontaktową bramkę pod koniec drugiej odsłony.

Gospodarze, w ostatniej części spotkania, dołożyli jeszcze trzy gole, a trzynieccy hokeiści zdołali tylko raz pokonać Onreja Kacetla. - Oczywiście, jechaliśmy do Pardubic z myślą o wygranej, ale niestety nie udało nam się sięgnąć po punkty - przyznaje Marek Zadina, asystent Vaclava Varadi. - Byliśmy ukarani. Stworzyliśmy sporo okazji strzeleckich, ale nie wykorzystaliśmy ich. Nie byliśmy skuteczni również w przewagach, co moim zdaniem zadecydowało o losach dzisiejszego spotkania - dodał.

Trzyniec pozostaje na czele ligowej tabeli Tipsport Extraligi, a w niedzielę czeka go spotkanie we własnej hali. Do Werk Areny zawitają hokeiści Bili Tygri Liberec, którzy zajmują szóste miejsce. Hit 12. kolejki będzie również transmistowany - początek spotkania o godz. 17:20, a transmisja w CT Sport.