Trzyniec pokonuje mistrza!

Trwa zwycięska seria Stalowników. Podopieczni Vaclava Varadi pokonali, w piątkowe popołudnie, mistrzów Czech, hokeistów Komety Brno. Dla Trzyńca to czwarta wygrana z rzędu.

Kibice zgromadzeni w Werk Arenie musieli czekać na pierwszą bramkę do 18. minuty. Tomas Bartejs przymierzył i umieścił krążek pod poprzeczką, co wyprowadziło gości na prowadzenie.

Gospodarze na początku drugiej części spotkania odrobili stratę. Stalownicy wykorzystali grę w przewadze, po tym jak Roberts Bukarts pokonał golkipera Brna, Vejmelkę. Chwilę po Łotyszu, gola zdobył także Martin Ruzicka i Trzyniec miał przewagę jednego trafienia. Goście, w 31. minucie, wyrównali za sprawą Kaspara.

W trzeciej tercji bramki padły po obu stronach, więc o zwycięzcy zadecydowała dogrywka. Gospodarze otrzymali prezent od rywali, w postaci gry w przewadze. Podopieczni Vaclava Varadi nie zawahali i Erik Hrna zdobył zwycięską bramkę, która dopisała Stalownikom dwa punkty.

Trzyniec plasuje się na piątej pozycji, ze stratą zaledwie trzech punktów do lidera – Bili Tygri Liberec. Stalownicy nie mają zbyt dużo czasu do odpoczynku, bo już jutro czeka ich kolejne spotkanie. Do Trzyńca przyjadą hokeiści Litvinova, którzy dzisiaj ponieśli porażkę w Ołomuńcu (1:3).