Trzyniec odpada z Hokejowej Ligi Mistrzów!

Powtórka z ubiegłego sezonu - Stalownicy kończą udział w Hokejowej Lidze Mistrzów na fazie grupowej. Podopiecznym Vaclava Varadi w dzisiejszym meczu z Lausanne wystarczył punkt do awansu, ale mistrzowie Czech przegrali w regulaminowym czasie gry - 3:5.

Trzynieccy hokeiści mogliby świętować awans do fazy pucharowej, gdyby zawodnicy z Mińska przegrali z Pelicans Lahti po 60 minutach gry. Niestety, Białorusini przegrywali 0:2, ale zdołali wyrównać i doprowadzić do dogrywki, a następnie do rzutów karnych, w których skuteczni okazali się rywale.

Punkt zdobyty przez Mińsk spowodował, że Stalownicy, aby wyjść z grupy musieli przynajmniej zremisować z Lausanne. To się Stalownikom nie powiodło. Bramki Erika Hrni, Michala Kovarcika oraz Petra Vrany to było za mało, aby dorównać szwajcarskiej ekipie, która zanotowała o dwa trafienia więcej i wygrała – 5:3.

Trzyniec zakończył zmagania w grupie D na trzecim miejscu, co oznacza, iż tak samo jak w ubiegłym sezonie, nie awansuje w Hokejowej Lidze Mistrzów do fazy pucharowej. Do 1/8 finału przepustkę wywalczyli hokeiści Lausanne oraz Yunost Mińsk.