Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Ratownicy i pracownicy Cieszyńskiego Pogotowia Ratunkowego docenieni

Ratownicy oraz pracownicy Cieszyńskiego Pogotowia Ratunkowego zostali wczoraj (14.10) docenieni za zaangażowanie i wzorowe wykonywanie obowiązków zawodowych. W gronie wyróżnionych znaleźli się: Grzegorz Gabzdyl, Romuald Czech, Katarzyna Czudek oraz Katarzyna Wantulok. W Starostwie Powiatowym w Cieszynie m.in. właśnie tak, świętowano Dzień Ratownictwa Medycznego.

Wczoraj (14.10) świętowano Dzień Ratownictwa Medycznego.  Obchody rozpoczęły się mszą św. w intencji pacjentów i pracowników Cieszyńskiego Pogotowia Ratunkowego w kościele pw. Marii Magdaleny w Cieszynie. Homilię wygłosił ks. Rafał Jakubiec. Świętując Dzień Ratownictwa Medycznego nie można było nie zaprezentować sprzętu i ambulansów. Na cieszyńskim Rynku oprócz pokazu odbyły się również zajęcia praktyczne dla młodzieży szkolnej i mieszkańców.  Ważnym punktem programu było spotkanie w cieszyńskim Starostwie. Przybyłych gości przywitał Jan Kawulok Dyrektor Cieszyńskiego Pogotowia Ratunkowego.

 Serdecznie dziękuję Wam za poświęcenie, trud oraz codzienny wysiłek w ofiarnej służbie w pełni nastawionej na pomoc drugiemu człowiekowi. Za to wszystko z głębi serca składam Wam najszczersze wyrazy najwyższego uznania za oddanie oraz profesjonalną i sumienną pracę. Zapewniam Was, że zawsze możecie na mnie liczyć – mówił Mieczysław Szczurek Starosta Cieszyński. Życzenia pracownikom Cieszyńskiego Pogotowia Ratunkowego złożyli również m.in.: Wiceminister Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Stanisław Szwed oraz I Wicewojewoda Śląski Jan Chrząszcz.  Dziękuję Wam z całego serca, bo właśnie sercem pracujecie! Wiem, jak ciężka i ważna jest ta praca. Proszę również o przekazanie pozdrowień dla tych, którzy są teraz w pracy, ponieważ nie wszyscy w tej służbie mogą świętować! Zawsze ktoś musi pełnić dyżur, by ratować inne osoby. Obiecuję, jeżeli tylko będę mógł, corocznie tutaj do Was będę przyjeżdżał z okazji tego święta.  Przed Państwem chylić czoło, to naprawdę wielki zaszczyt - podkreślał Jan Chrząszcz. W imieniu samorządowców głos zabrała Burmistrz Cieszyna Gabriela Staszkiewicz.

Jak co roku wręczono również listy gratulacyjne i nagrody wyróżnionym pracownikom i ratownikom Cieszyńskiego Pogotowia Ratunkowego. W tym gronie znaleźli się: Grzegorz Gabzdyl, Romuald Czech, Katarzyna Czudek oraz Katarzyna Wantulok. Bardzo dziękuję za piękne słowa, które tutaj zostały skierowane do ratowników oraz pracowników Cieszyńskiego Pogotowia Ratunkowego. Nie będę ukrywał, że nieraz inni nam zazdroszczą rodzinnej atmosfery, która w naszym pogotowiu panuje oraz dobrej współpracy z panem starostą, oraz z jego poprzednikami – dodał Jan Kawulok.

Pod koniec spotkania wykład na temat funkcjonowania Cieszyńskiego Pogotowia Ratunkowego wygłosił Jan Kawulok. 

 

MSZ/mat.pras.

źródło: ox.pl
dodał: MSZ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: